Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Marek Cieślak, nowym trenerem H. Skrzydlewska Orła Łódź na sezon 2023

Marek Cieślak

Autor: Edyta Wojdeł

Oceń Wpis

Marek Cieślak, nowym trenerem H. Skrzydlewska Orła Łódź na sezon 2023

Okienko transferowe zbliża się wielkimi krokami, a kluby powoli odkrywają karty na przyszły sezon. Nowym trenerem drużyny H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w sezonie 2023 będzie doskonale wszystkim znany – Marek Cieślak.

Łódzkie Orły ogłosiły dziś nowy sztam szkoleniowy na nadchodzący sezon. Rolę trenera drużyny z Łodzi obejmie – Marek Cieślak. Jego asystentem będzie, kontynuujący współpracę Piotr Świderski. Natomiast nad przygotowaniem motorycznym zawodników nadal będzie sprawował pieczę – Michał Płachciński.

W tym sezonie w łódzkim klubie miało miejsce sporo zmian. Ogłoszony jeszcze przed jego rozpoczęciem trener Adam Skórnicki, summa summarum nie poprowadził łódzkiej drużyny nawet w jednym meczu. Już prawie na samym początku sezonu został zastąpiony przez trenerski duet – Michała Widerę oraz Piotra Świderskiego. O ile Świderski będzie kontynuował współpracę z łódzką drużyną, o tyle jednak stanowisko trenera ponownie zostanie objęte przez innego szkoleniowca.

W sezonie 2023 przygotowaniem ekipy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zajmie się doskonale znany w środowisku żużlowym – Marek Cieślak. Były zawodnik ma za sobą już prawie trzydzieści lat kariery trenerskiej oraz osiemnaście lat wcześniejszej kariery zawodniczej. Wygląda więc na to, że łódzkie Orły o doświadczenie swojego szkoleniowca bez wątpienia nie muszą się obawiać.

Marek Cieślak w trakcie niespełna trzydziestu lat trenował takie drużyny jak: Włókniarz Częstochowa, Van Pur Rzeszów, Polonia Piła, Atlas Wrocław, Falubaz Zielona Góra, Grupa Azoty Unia Tarnów, ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz ROW Rybnik.

Reklamy

Przyszły trener łódzkich Orłów niewątpliwie zasłynął również ostatnimi czasy z udziału w dyskusjach podczas transmisji meczów na antenie Canal+ oraz prowadzonych przez kanał Magazynów. Ci fani czarnego sportu, którzy mieli okazję przysłuchiwać się wypowiedzią Marka Cieślaka, doskonale wiedzą, że posiada on specyficzne, a zarazem wysublimowane poczucie humoru.

Zobaczymy zatem jak będzie przebiegała jego komunikacja i współpraca z żużlowcami H. Skrzydlewska Orła Łódź. Chociaż sam trener niejednokrotnie podkreśla, że przez wszystkie lata swojej kariery utrzymywał z wieloma zawodnikami bardzo dobry kontakt zarówno na stopie zawodowej, jak i prywatnej. Fanom łódzkiej drużyny pozostaje więc, mieć nadzieję, że przełoży się to również na efekty na torze i będą oni mogli z dumą zagrzewać do walki swoich ulubieńców, których bez wątpienia poznamy już niebawem.

ZAJRZYJ DO MAGAZYNU BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

fot. KŻ Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×