Żużel - Best Speedway Tv

Marcin Sekula opowiedział o przygotowaniach do sezonu | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Marcin Sekula opowiedział o przygotowaniach do sezonu

Marcin Sekula

Marcin Sekula opowiedział o przygotowaniach do sezonu

Kolejarz Opole opublikował na swojej stronie internetowej wywiad ze swoim trenerem – Marcinem Sekulą, w którym szkoleniowiec podzielił podsumował obóz przygotowawczy i zdradził plany Opolan przed sezonem 2022.

„Atmosfera jest naprawdę wyśmienita. Wszyscy dogadujemy się dobrze, czy to Szwedzi, czy nasz nowy młodzieżowiec Esben Hjerrild. Wszyscy złapaliśmy fajny kontakt. Wszyscy byliśmy (…) zgraną ekipą. Czasami Szwedów nie było na zdjęciach, ale to ze względu na to, że Pontus (Aspgren – przyp. red.) jest bardzo dobrym narciarzem zjazdowym i woli sobie pochodzić na biegówki, aniżeli zjeżdżać, ponieważ wokół swojego domu ma miliony kilometrów zjazdówek i nie jest to dla niego nic nowego.

Jacob (Thorssell – przyp. red.) niestety ze względu na drobny uraz kolana nie mógł jeździć na zjazdówkach, ale pokazał, że jest wyczynowym biegaczem. Jego trasy opiewały w granicy 25-30 kilometrów i to nie w takim żółwim tempie, tylko takim, że do dwóch kilometrów potrafiliśmy za nim nadążyć, potem już znikał z horyzontu. Pontus próbował biec za nim, ale ostatecznie określił go mianem szaleńca. Obóz udał się bardzo (…). Nikt z nas może nie włada perfekcyjnym angielskim, ale dogadywaliśmy się naprawdę rewelacyjnie.

(…) Planujemy już wyjazd na tor. Chciałbym, żeby chłopaki udali się w ten weekend na tor w Wittstocku, gdzie już zaczęły się treningi. Może się uda i zaliczymy pierwsze jazdy w sobotę i niedzielę właśnie w Niemczech. U nas też niektórzy chcieliby jak najszybciej wyjechać na tor, ale moim zdaniem nie ma sensu robić tego zbyt szybko. Mam plan żeby zrobić to 21 marca, jeśli pogoda pozwoli.

Zrobilibyśmy małe zgrupowanie, takie trzydniowe bądź czterodniowe, w zależności od potrzeb. Pierwszy sparing mamy zaplanowany na 25 marca. Przyjedzie do nas Landshut, które w tym czasie ma zaplanowane zgrupowanie w Polsce. Z początkiem kwietnia mamy zaplanowane także sparingi z Rybnikiem, z którym zmierzymy się u siebie i na wyjeździe. Jeżeli doszedłby ktoś jeszcze, to byłoby fajnie. Na pewno będziemy celować jeszcze w jakieś treningi poza Opolem przed inauguracją 2. Ligi.
Pozdrawiam wszystkich kibiców.”

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×