Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Maciej Janowski – doświadczenie Grega Hancocka to nieocenione wsparcie

Maciej Janowski – doświadczenie Grega Hancocka to nieocenione wsparcie

Autor: Małgorzata Olejniczak

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Maciej Janowski - doświadczenie Grega Hancocka to nieocenione wsparcie 3

Maciej Janowski – doświadczenie Grega Hancocka to nieocenione wsparcie

We wtorek, 30 marca 2021 roku gościem Krystiana Natońskiego w Best Speedway Magazynie był Maciej Janowski. W trakcie programu nie mogło zabraknąć tematu czterokrotnego mistrza świata Grega Hancocka, który przed sezonem dołączył do sztabu szkoleniowego Sparty Wrocław, jako konsultant do spraw szkolenia i sportu.

Krystian Natoński: „Przybycie Amerykanina do Wrocławia to była wielka informacja. Dla Ciebie bardzo szczególna, bowiem na początku kariery mocno współpracowałeś z Gregiem Hancockiem. Jest w teamie Rafał Haj, także stare dobre czasy wracają do Wrocławia”. [W teamie Macieja Janowskiego jest obecnie wieloletni mechanik Amerykanina i były żużlowiec Sparty Rafał Haj – przyp. red.].

Maciej Janowski: „Tak. Jak ja zaczynałem jeszcze jako dzieciak, uczyłem się obsługi sprzętu przy Rafale, tak teraz Rafał pracuje ze mną. Zaraz będzie jeszcze Greg w parkingu, który też nam będzie pomagał. Tak naprawdę z Gregiem współpracujemy już od bardzo dawna. Nigdy nie określiliśmy jakiego rodzaju jest to współpraca, głównie chodzi o takie przyjacielskie podejście. Greg zawsze wspierał mnie w wielu rzeczach, które robiłem, czy przy pierwszych kontraktach, czy przy zmianie klubów. To była osoba, której mogłem się poradzić i zawsze mi pomagał. Dawno temu pomógł mi z silnikami, z różnymi częściami. Nawet kiedy rywalizowaliśmy w Grand Prix i tak wymienialiśmy się różnymi spostrzeżeniami i zawsze twierdziliśmy – niech wygra lepszy na torze danego dnia. Jest to relacja przyjacielska i zdrowa.”

Krystian Natoński: „Myślę, że Greg jest taką postacią, która nic nie musi mówić i wystarczy że wejdzie do parku maszyn . Samą swoją obecnością sprawi, że zawodnicy, szczególnie ci młodsi, dla których jest niesamowitym idolem, będą jechać jeszcze lepiej”.


Maciej Janowski: „Na pewno jest to nieocenione wsparcie dla młodych chłopaków, dla nas tak samo. Tak jak powiedziałeś, sama obecność w parkingu daje dużo pozytywnej energii. Przy treningach czasem mówię do swoich młodszych kolegów, żeby na przykład dokonali jakiejś zmiany, obrali inną ścieżkę na torze, ale przez mój wiek nie zawsze do końca mi wierzą. Teraz jak przyjdzie Greg, którego oglądali od małego, może będzie dla nich większym autorytetem. Sam wiem ile mi dawała nawet najmniejsza rada Grega, czy przy poprawie techniki startu, czy przy różnych innych rzeczach. To co powiedział Greg zawsze było święte i na pewno dobre. Przez jego doświadczenie to może być bardzo pomocna sprawa”.

Cała rozmowa z Maciejem Janowskim oraz Bartoszem Rabendą dostępna jest Tutaj.

fot. Natalia Gotter

baner 1200 200
Maciej Janowski - doświadczenie Grega Hancocka to nieocenione wsparcie 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×