Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Luke Becker chce wywalczyć stałe miejsce w składzie Orła Łódź

Luke Becker chce wywalczyć stałe miejsce w składzie Orła Łódź

Autor: Małgorzata Olejniczak

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Luke Becker chce wywalczyć stałe miejsce w składzie Orła Łódź 3

Luke Becker chce wywalczyć stałe miejsce w składzie Orła Łódź

Po stracie lidera w osobie Rohana Tungate’a trenowana przez Adama Skórnickiego drużyna nie dokonała żadnego głośnego transferu. W Łodzi postawiono na zespół, a nie pojedyncze głośne nazwiska i sprowadzono młodych zawodników, w osobach Jacka Thomasa, Toma Brennana i Luka Beckera. Ten ostatni to młodzieżowy mistrz Stanów Zjednoczonych z 2020 roku, określany następcą legendy amerykańskiego speedwaya – Grega Hanckocka. Becker ma już na koncie starty w polskiej lidze. W 2018 roku reprezentował barwy Stali Rzeszów, gdzie w siedmiu meczach uzyskał średnią na poziomie 1,710 pkt/bieg i 6,29 pkt/mecz. Kolejny sezon spędził w Kolejarzu Rawicz, gdzie miał średnią 2,051 pkt/bieg i 10,14pkt/mecz. Młody Amerykanin zdążył już także zadebiutować w łódzkim zespole w spotkaniu z Unią Tarnów, zdobywając 7 punktów i bonus, czym rozbudził apetyty łódzkich kibiców.

O swoich pierwszych wrażeniach z pobytu w Łodzi opowiedział w rozmowie z klubowymi mediami:

“Do Łodzi po raz pierwszy przyjechałem kilka tygodni temu. Od razu ogromne wrażenie zrobił na mnie stadion, a jeździłem już na wielu różnych obiektach. Muszę przyznać, że Moto Arena jest jednym z najlepszych stadionów, jakie widziałem. Wszystkie rzeczy związane z zarządzaniem klubem są naprawdę świetne i bardzo profesjonalneRozumiemy się coraz lepiej z drużyną, a atmosfera w klubie jest naprawdę bardzo fajna, Chciałbym zanotować dobre pierwsze występy w barwach Orła i wywalczyć stałe miejsce w składzie. Zamierzam w Łodzi rozwijać się jako zawodnik i zdobywać tyle punktów, ile tylko będzie możliwe. Rozgrywki w Polsce są zorganizowane w bardzo profesjonalny sposób i odbywają się na świetnym poziomie. Odkąd zacząłem jeździć w Polsce w 2018 roku, uwielbiam ścigać się na torach w waszym kraju”.

Luke Becker to już drugi zagraniczny żużlowiec Orła, który chwali profesjonalną organizację łódzkiej drużyny. Kilkanaście dni temu zrobił to inny nowy zawodnik Orłów Jack Thomas.

źródło: orzel.lodz.pl

fot. facebook orzellodz

baner 1200 200
Luke Becker chce wywalczyć stałe miejsce w składzie Orła Łódź 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×