Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Lokomotiv pojedzie o zwycięstwo w Wittstock!

Lokomotiv pojedzie o zwycięstwo w Wittstock!

Autor: Jakub Żak

Lokomotiv pojedzie o zwycięstwo w Wittstock!

Już w środę dojdzie do kolejnego międzynarodowego starcia w polskiej 2. Lidze Żużlowej. W Wittstocku o 17 lokalne „Wilki” zmierzą się z Lokomotivem Daugavpils i to właśnie drużyna gości będzie zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu.

Wolfe Wittstock na ten moment radzi sobie bardzo źle, bo po 4. meczach zajmują oni ostatnie miejsce w 2. Lidze, a ich najniższa porażka to jak na razie 41:49 u siebie z Poznaniem. Jedyną nadzieją jest fakt, że do drużyny w roli gościa dołączył Lukas Fienhage, który być może wystąpi pod numerem 13. To najprawdopodobniej wciąż zbyt mało, by pokonać Łotyszy, ale dzięki temu Wolfe będą mogli uniknąć kolejnego pogromu.

Niektóre zespoły mają już na koncie nawet 6 rozegranych spotkań, a tymczasem Lokomotiv ma zaledwie 2. Nie wiadomo, czy brak objeżdżenia będzie problemem dla gości, ale z pewnością w jakiś sposób wpłynie to na ich jazdę. Do tej pory Łotysze ścigali się tylko u siebie z Landshut i w Opolu, więc ciężko jak na razie stwierdzić ich siłę. Na ten moment wiadomo, że w bardzo dobrej dyspozycji są łotewscy juniorzy, a w ostatnim meczu świetnie spisał się również Tomas Hjelm Jonasson.

Optibet Lokomotiv Daugavpils (goście)
1. Hans Andersen
2. Oleg Michaiłow
3. Jewgienij Kostygow
4. Ricards Ansviesulis
5. Tomas Jonasson
6. Francis Gusts
7. Ernest Matjuszonok 

Wolfe Wittstock (gospodarze)
9. Matic Ivacic
10. Max Dilger
11. Sandro Wasserman
12. Steven Mauer
13. –
14. Lukas Baumann
15. Ben Ernst

fot. Natalia Gotter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *