Żużel - Best Speedway Tv

Lokomotiv podejmie Unię Tarnów | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lokomotiv podejmie Unię Tarnów

Lokomotiv

Lokomotiv podejmie Unię Tarnów

W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie 2. kolejki 2. Ligi Żużlowej, gdzie Optibet Lokomotiv Daugavpils podejmie Unię Tarnów.

278075630 5376982722326337 2064816171667475198 n

Dla zespołu z Łotwy będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie. Tarnowianie mają już za sobą jedno zwycięstwo z SpecHouse PSŻ Poznań.

Ciężko wskazać faworyta tego pojedynku. Należy pamiętać o tym, że żużel to sport nieprzewidywalny, uczący pokory. Jednak żużlowcy Optibet Lokomotiv Daugavpils będą na swoim torze i to daję im pewną przewagę nad rywalami. Zeszły sezon pokazał, że łotewski owal nie jest wcale twierdzą nie do zdobycia. Czy ta sztuka uda się drużynie z Tarnowa? Zagadką w ekipie miejscowych będzie postawa Rene Bacha oraz Nicka Morisa. Obaj żużlowcy w zeszłym sezonie nie mieli okazji startować w polskiej lidze. Ich dyspozycja będzie kluczowa. Adam Ellis co prawda dostawał szansę na jazdę w polskiej lidze, ale było to raczej sporadyczne sytuacje. Fani gospodarzy liczą na wysokie zdobycze punktowe Jewgienij Kostygow i Kjastas Puodżuks.

Jaskółki jadą na Łotwę, aby powalczyć. Podbudowani zwycięstwem z zespołem z Poznania. Celem tarnowskiej drużyny jest również szybki powrót do pierwszej ligi żużlowej. Żużlowcem, który dobrze zna tor miejscowej drużyny, jest Peter Ljung, który w roku 2018 bronił barw Optibet Lokomotiv Daugavpils. Jego postawa będzie miała ogromne znaczenie w tym spotkaniu. Kibice Jaskółek liczą na dobry występ Patryk Rolnickiego i Oskara Bobera. W starciu przeciwko drużynie z Wielkopolski obaj żużlowcy zaprezentowali się dobrze. Pod numerem 3. zobaczymy Troya Batchelora a pod 4. Tero Aarnio. Mateusz Gzyl i Piotr Świercz to formacja juniorka gości.

Czy Peter Ljung będzie czarnym koniem w tym spotkaniu? Ile punktów zdobędą Rene Bach i Nick Moris? Kto zwycięży? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielne popołudnie. Pewne jest jedno! Emocji nie zabraknie.

Awizowane składy:
Unia Tarnów:
1. Oskar Bober
2. Patryk Rolnicki
3. Troy Batchelor
4. Tero Aarnio
5. Peter Ljung
6. Mateusz Gzyl
7. Piotr Świercz

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
9. Jewgienij Kostygow
10. Kjastas Puodżuks
11. Rene Bach
12. Adam Ellis
13. Nick Morris
14. Ricards Ansviesulis
15. Ernest Matjuszonoks

fot. Paweł Wilczyńsi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×