Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

W niedzielę w końcu pojadą na Łotwie. Optibet Lokomotiv Daugavpils – Start Gniezno [Zapowiedź]

Lokomotiv
fot. Jakub Malec

Autor: Norbert Giżyński

W niedzielę w końcu pojadą na Łotwie. Optibet Lokomotiv Daugavpils – Start Gniezno [Zapowiedź]

23 kwietnia rozgrywki ligowe zainaugurują na kolejnym torze. Tym razem do pierwszego meczu, w tym roku, dojdzie w łotewskim Daugavpils, gdzie tamtejszy Optibet Lokomotiv zmierzy się ze Startem Gniezno. Będzie to spotkanie 3. kolejki 2. Ligi.

Inauguracja sezonu w Pile – Enea Polonia Piła podejmie OK Bedmet Kolejarza Opole [zapowiedź]

Po porażce w Rawiczu z Metalika Recykling Kolejarzem, żużlowcy Lokomotivu z pewnością zamierzają zrehabilitować się wygraną na własnym obiekcie. Zadanie to do najłatwiejszych jednak należeć nie będzie. Gnieźnianie w dalszym ciągu są typowani jako główni rywale Texom Stali Rzeszów do walki o awans na zaplecze PGE Ekstraligi.

Trudno ocenić na chwilę obecną, jaką siłą konkretnie dysponuje drużyna z Wielkopolski. Póki co zawodnicy Startu nie mieli okazji do sprawdzenia swoich dyspozycji na drugoligowych owalach w bieżącym sezonie. Planowane pojedynki z udziałem „Orłów” zarówno w pierwszej, jak i drugiej kolejce zostały bowiem odwołane ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Patrząc na skład „Czerwono-Czarnych”, można sądzić, że o ich sile stanowić będą przede wszystkim Sam Masters i Josh Pickering. Obydwaj Australijczycy mają za sobą udany sezon 2022 w najniższej klasie rozgrywkowej. Legitymowali się średnimi powyżej dwóch punktów na bieg. Wsparciem dla „Kangurów” mają być Hubert Łęgowik, Tim Soerensen oraz Zbigniew Suchecki

Jeśli chodzi o zespół gospodarzy, liderem najpewniej będzie Nick Morris. Jeździec ten już w Rawiczu najlepiej punktował dla swojej ekipy (11 w sześciu gonitwach). Ważne „oczka” powinni dorzucić Steve Worrall, Jewgienij Kostygow czy Gustav Grahn. Fani „Karminowo-Białych” liczą także na przebudzenie Kevina Juhl Pedersena oraz doświadczonego Kjastasa Puodżuksa.

Potyczka ta rozpocznie się o godzinie 15.15.

Start Gniezno:
1. Hubert Łęgowik
2. Josh Pickering
3. Tim Soerensen
4. Zbigniew Suchecki
5. Sam Masters
6. Mikołaj Czapla
7. Jepser Knudsen

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
9. Kevin Juhl Pedersen
10. Jewgienij Kostygow
11. Steve Worrall
12. Kjastas Puodżuks
13. Nick Morris
14. Artiom Juhno
15.
16. Daniił Kołodinski

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *