Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Liga angielska. Wyrównany mecz w Oksfordzie dla gości. Perfekcyjny występ Emila Sayfutdinova!

liga angielska
Fot. Michał Szmyd

Autor: Piotr Ziomek

Liga angielska. Wyrównany mecz w Oksfordzie dla gości. Perfekcyjny występ Emila Sayfutdinova!

W czwartek odbyło się kolejne ze spotkań brytyjskiej Premiership. Oxford Spires na własnym stadionie podejmowało ekipę Ipswich Witches, która od czasu kontuzji Jasona Doyle’a, notuje mocne wahania formy. Mecz zakończył się wynikiem 45:45 (2:7 w Super-Heat) , a liderami drużyn byli Erik Riss, oraz Emil Sayfutdinov.

Początek meczu, wydaje się, że dość niespodziewanie był lepszy dla ekipy „Wiedźm”. Goście dwukrotnie zwyciężyli cztery do dwóch, a pozostałe wyścigi zakończyły się remisami. Swoje wyścigi wygrali: Nicholls, Riss, King, oraz Sayfutdinov. Dość zaskakujące było także to, że w pierwszej serii swojego pogromcę znalazł już Rohan Tungate, który ostatnimi czasy spisuje się kapitalnie, jeśli chodzi o ligę brytyjską. Druga seria startów to dwa bardzo mocne ciosy gospodarzy. W wyścigach piątym oraz siódmym wygrali oni podwójnie, przez co wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie. Swoje wyścigi wygrali Harris i Wright, a ze strony gości trójkę dopisał sobie Emil Sayfutdinov.

Trzecia seria startów to wymiana ciosów, bo każda z drużyn wygrała podwójnie chociaż jeden wyścig. Gospodarze wygrali bieg dziesiąty, a goście jedenasty. Aż dwukrotnie w tej serii zwyciężał Sayfutdinov, który po czterech swoich startach, zapisał przy swoim nazwisku cztery „trójki”. Poza nim dwukrotnie zwyciężył także Ashton Boughen. Czwarta seria, to jednak w większości był prawdziwy koncert ekipy z Ipswich! Wyścig dwunasty, oraz trzynasty wygrane podwójnie, a największą robotę zrobiła para Sayfutdinov-Nicholls, która pokonała Tungate’a i Harrisa!

Wszystko zmieniło się w wyścigu czternastym, gdzie upadł Keynan Rew. W powtórce osamotniony był Adam Ellis, który nie dał rady duetowi gospodarzy. Przed ostatnim wyścigiem mieliśmy remis, 42:42! A w wyścigu piętnastym działo się naprawdę sporo! W pierwszym podejściu wykluczony został Scott Nicholls, a w powtórce kapitalnym atakiem duet gospodarzy minął Emil Sayfutdinov, przez co wynik to 45:45, a to oznaczało jedno. „Super-Heat”! W lidze angielskiej nie ma remisów, przez co w takim wypadku rozgrywa się wyścig dodatkowy, tzw. Super-Heat. Udział wzięli w nim: Janowski, Harris, Sayfutdinov, oraz Nicholls. Bardzo pewnie wygrała para gości, dzięki czemu „Wiedźmy” wygrały całe to spotkanie!

Wyniki z: speedwayupdates.proboards.com

Oxford Spires: 45 (2 pkt w Super-Heat, przegrana)

1. Rohan Tungate – 2, 2, 2′, 0, 2 = 8+1

2. Drew Kemp – 0, 0, 1 = 1

3. Maciej Janowski – 1′, 2′, 1′, 1 = 6+3

4. Charles Wright – 2, 3, 2, 2′ = 9+1

5. Chris Harris – 2, 3, 0, 1 = 6

6. Erik Riss – 3, 2′, 1, 3, 1′ = 10+2

7. Ashton Boughen – 0, 0, 3, 3, 0 = 6

Ipswich Witches: 45 (7 pkt w Super-Heat, zwycięstwo)

1. Scott Nicholls – 3, 1, 2′, 2′, W = 8+2

2. Dan Thompson – 1, 0, 0 = 1

3. Danny King – 3, 0, 0, 3 = 6

4. Adam Ellis – 0, 1, 1, 1 = 3

5. Emil Sayfutdinov – 3, 3, 3, 3, 3, 3 = 18

6. Keynan Rew – 2, 1, 0, 2′, W = 5+1

7. Jordan Jenkins – 1′, 1, 2 = 4+1

Apatora Toruń
Fot. Łukasz Wilk
Sparta Wrocław
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *