Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Liga angielska. Jack Holder i Tai Woffinden to za mało. Ipswich Witches pokonują Sheffield Tigers

Liga angielska
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Liga angielska. Jack Holder i Tai Woffinden to za mało. Ipswich Witches pokonują Sheffield Tigers

W poniedziałkowy wieczór byliśmy świadkami rywalizacji w lidze angielskiej. W ramach Premiership Ipswich Witches podejmowało u siebie Sheffield Tigers. Gospodarze kontrolowali mecz, co pozwoliło im zwyciężyć w starciu z rywalami z Sheffield i zgarnąć również punkt bonusowy.

Spotkanie mocno rozpoczęli goście, którzy podwójnie wygrali w wyścigu pierwszym. Szybko stratę odrobili jednak żużlowcy Witches, wygyrwając podwójnie, a później dokładając do tego kolejną wygraną. Po pierwszej serii miejscowi prowadzili dwoma punktami. Później, mimo świetnej postawy Taia Woffindena, udało im się tę przewagę powiększyć o cztery „oczka” i na półmetku spotkania Ipswich Witches prowadzili 24:18.

W trzeciej serii startów gospodarze dołożyli kolejne tego dnia wygrane stosunkiem 4 do 2 i po dziesięciu wyścigach byli już na bezpiecznym prowadzeniu. Na pięć biegów do końca pojedynku na tablicy widniał wynik 35:25. Wydawało się, że zawodnicy zespołu z Ipswich pewnie będą zmierzali do ostatecznego triumfu. W kolejnej serii jednak zawodnicy Sheffield Tigers wzieli się za odrabianie strat, zmniejszając zaliczkę gospodarzy do sześciu „oczek”. W biegach nominowanych mogli oni więc powalczyć nawet o zwycięstwo. Tak się nie stało, a gospodarze już w czternastym biegu zapewnili sobie zwycięstwo. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 50:40, a Ipswich Witches zanotowali również wygraną w dwumeczu.

Liderem drużyny gospodarzy był Keynan Rew. Australijczyk reprezentujący w Polsce barwy Fogo Unii Leszno zdobył dziesięć punktów. Walnie do zwycięstwa przyczynili się również Emil Sajftudinow, Scott Nicholls, Adam Ellis i Chris Harris, a każdy z nich dołożył bardzo cenne punkty do dorobku całej drużyny. Po stronie gospodarzy widoczni byli dwaj liderzy. Jack Holder i Tai Woffinden zdobyli kolejno jedenaście i dziesięć „oczek”. Do lepszego wyniku zabrakło jednak punktów pozostałych zawodników.

Wyniki za: speedwayupdates.proboards

Ipswich Witches: 50

9. Chris Harris – (1,2,1,3) 7
10. Dan Thompson – (d,0,-,3) 3
11. Scott Nicholls – (1,3,2,2,1*) 9+1
12. Adam Ellis – (3,2,1*,2*) 8+3
13. Emil Sayfutdinov – (2,3,2,0,2) 9
14. Keynan Rew – (3,1,3,0,3) 10
15. Jordan Jenkins – (2*,1*,1,0) 4+2

Sheffield Tigers: 40

1. Jack Holder – (3,0,3,2,3) 11
2. Kyle Howarth – (2*,1,2,1) 6+1
3. Chris Holder – (0,2,2,1) 5
4. Josh Pickering – (2,0,0,1) 3
5. Tai Woffinden – (w,3,3,3,1*,d) 10+1
6. Jason Edwards – (0,1,0) 1
7. Dan Gilkes – (1,3,0,0) 4

Ipswich
fot. Facebook British Speedway
Liga angielska
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *