Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Trans MF Landshut Devils – Cellfast Wilki Krosno. Wataha pokazała moc na starcie rundy Play Off (relacja)

Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Trans MF Landshut Devils – Cellfast Wilki Krosno. Wataha pokazała moc na starcie rundy Play Off (relacja)

Według ekspertów, spośród wszystkich par ćwierćfinałowych tego sezonu w eWinner 1 Lidze Żużlowej dwumecz pomiędzy Diabłami z Landshut a Wilkami z Krosna miał być najbardziej wyrównany i emocjonujący. Niestety zawodnicy z Krosna popsuli całą zabawę i już w pierwszym meczu w Niemczech nie pozostawili złudzeń, kto jest faworytem tej potyczki. Drużyna z Krosna pojechała dziś bardzo równo i konsekwentnie, a gospodarze, choć bardzo się starali nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym Wilkom.

W pierwszym biegu zwyciężył M. Szczepaniak, który za plecami przywiózł K. Huckenbecka. T. Musielaka i V. Grobauera. W biegu juniorskim od startu do mety prowadził i wygrał F. Karczewski przed N. Bloedornem i K. Sadurskim. W trzecim wyścigu trójkę przywiózł M. Hansen, który uciekł krośnianom spod taśmy, a ci nie byli w stanie go dogonić. Pierwszą serię zakończył zwycięstwem K. Nilsson, który na trasie wyprzedził V. Milika. Biegi kolejno 2:4, 2:4, 3:3, 3:3 i prowadzenie gości z Polski 10:14.

Drugą serię otworzył zwycięstwem M. Szczepaniak, drugi był V. Grobauer. Za ich plecami V. Milik zaciekle i skutecznie atakował M. Hansena. Wyścig szósty podwójnie wygrywa para K. Rew, T. Musielak. Popularny Tofeek musiał się sporo namęczyć z D. Berge, ale ostateczni dwa punkty padły jego łupem. Bieg siódmy znakomicie rozwiązał atakiem po zewnętrznej w pierwszym łuku A. Lebiediew. Ostatni był K. Sadurski, więc skończyło się remisowo. Biegi kolejno 2:4, 1:5, 3:3 i krośnianie systematycznie powiększali przewagę (16:26).

Bieg ósmy pada łupem V. Milika, za którym przyjechali D. Berge, M. Szczepaniak i N. Bloedorn. Kolejna dziewiąta gonitwa to pierwsze drużynowe zwycięstwo Diabłów. K. Huckenbeck nie dał szans słabiej niż zazwyczaj spisującemu się dziś T. Musielakowi. Trzeci był K. Nilsson, a ostatni K. Rew. W kolejnej gonitwie goście dali konkretną, bo podwójną „odpowiedz”. A. Lebiediew i F. Karczewski w pokonanym polu zostawili M. Hansena i V. Grobauera. Biegi kolejno 2:4, 4:2, 1:5, a na tablicy wyników 23:37.

Czwarta seria rozpoczęła się remisowo, a po słabym początku pierwszą trójkę na swoje konto zapisał K. Huckenbeck. Bieg dwunasty podwójnie wygrała para K. Nilsson, N. Bloedorn. Niemcy nie dali szans K. Rew i K. Sadurskiemu. Kolejny wyścig wygrał D. Berge przed A. Lebiediewem i M. Szczepaniakiem, który skutecznie zaatakował na wyjściu z pierwszego łuku K. Nilssona. Biegi kolejno 3:3, 5:1, 3:3 i przed biegami nominowanymi krośnianom już tylko jakaś katastrofa mogła odebrać zwycięstwo (34:44).

Bieg piętnasty wygrał K. Huckenbeck przed V. Milikiem. Ale najciekawsze działo się za plecami tej dwójki gdzie D. Berge uparcie atakował T. Musielaka, co ostatecznie dało Francuzowi jeden punkt. Ostatnia odsłona dzisiejszego meczu przyniosła znakomite ściganie. Najpierw z trzeciego miejsca na wyjściu z pierwszego łuku M. Szczepaniak wpakował się pomiędzy K. Nilssona, a K. Huckenbecka. Następnie A. Lebiediew z czwartej pozycji ograł K. Nilssona i do samej kredy nękał to z prawej to z lewej K. Huckenbecka. Biegi kolejno 4:2, 2:4 i krośnianie wygrywają całe spotkanie 40:50.

Tym samym krośnianie znakomicie rozpoczynają rundę play-off. Dziś byli drużyną kompletną, choć pewnie można by się przyczepić do postawy T. Musielaka czy K. Rew. Aż strach pomyśleć co by się stało z Diabłami gdyby popularny Tofeek jechał dziś na swoim optymalnym poziomie a ze dwa, trzy punkty więcej zdobył K. Rew. To tylko moje dywagacje niezmieniające faktu, że Wilki są jedną nogą w półfinałach i mają ogromne szanse być w nich rozstawione z pierwszego miejsca.

Punktacja:

Trans MF Landshut Devils40 pkt.
9.
Kai Huckenbeck – 12+1 (2,1*,1,3,3,2)
10. Kim Nilsson – 11 (3,2,3,3,0,0)
11. Valentin Grobauer – 2 (0,2,0,-,-)
12. Mads Hansen – 4 (3,0,1,0)
13. Dimitri Berge – 6 (0,0,2,3,1)
14. Mario Niedermeier – 0 (d,d,-)
15. Norick Bloedorn – 5+1 (2,1,0,2*)

Cellfast Wilki Krosno50 pkt.
1.
Tobiasz Musielak – 6+2 (1,2*,2,1*,0)
2. Keynan Rew – 5+1 (1*,3,0,1)
3. Mateusz Szczepaniak – 11+1 (3,3,1,1*,3)
4. Vaclav Milik – 10 (2,1,3,2,2)
5. Andrzej Lebiediew – 11 (2,3,3,2,1)
6. Franciszek Karczewski – 6+1 (3,1,2*)
7. Krzysztof Sadurski – 1 (1,0,0)
8. Kacper Szopa – ns

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×