Żużel - Best Speedway Tv

Pierwszy mecz sezonu 2023 1. Ligi Żużlowej w niemieckim Landshut. Zapowiedź: Trans MF Landshut Devils vs Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pierwszy mecz sezonu 2023 1. Ligi Żużlowej w niemieckim Landshut. Zapowiedź: Trans MF Landshut Devils vs Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Żużel

Pierwszy mecz sezonu 2023 1. Ligi Żużlowej w niemieckim Landshut. Zapowiedź: Trans MF Landshut Devils vs Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Przed nami trzecia już runda sezonu żużlowego 2023. Już w tę niedzielę 23.04 o godz. 16:00 w niemieckim Landshut odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej w 1. Lidze Żużlowej. Trans MF Landshut Devils podejmie na domowym owalu Arged Malesę Ostrów Wielkopolski.

Niedzielne spotkanie będzie jednym z aż trzech, zaplanowanych na ten dzień, meczów na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze sezon 2023 rozpoczęli sześciopunktową przegraną na wyjeździe w Poznaniu. W tę niedzielę natomiast, na domowym owalu, podejmą drużynę, która jako jedyna w 1. Lidze Żużlowej odjechała planowo dwa spotkania – Arged Malesę Ostrów Wielkopolski.

Dla Trans MF Landshut Devils pierwszy mecz ligowy sezonu 2023 zakończył się niestety sześciopunktową porażką, a drugi, który miał obyć się na ich rodzimym torze, z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, został odwołany. Dla obydwu drużyn będzie, to pierwsze spotkanie na średnim szczeblu rozgrywkowym. Bowiem niemieckie Diabły w 1. Lidze Żużlowej zagościły rok temu, gdy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski próbowała akurat swoich sił w PGE Ekstralidze.

Po mało satysfakcjonującym wejściu w sezon dla drużyny Trans MF Landshut Devils przyszła pora na pierwszą potyczkę na domowym owalu. Może to być spora szansa na rozpoczęcie odrabiania straconych punktów. Z poprzedniego sezonu, doskonale bowiem wiemy, że niemieckie Diabły na własnym torze czują się wręcz rewelacyjnie, a co za tym idzie, wszyscy ich przeciwnicy mieli problemy z dorównaniem im w domowych warunkach.

Żużlowcy Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego mieli już okazję odjechać swoje dwa planowe spotkania. Pierwsze zakończone pięciopunktową porażką na wyjeździe w Gdańsku, drugie natomiast jedynie jednopunktowym zwycięstwem na własnym owalu z rybnickim ROWem, w którym niestety ucierpiał jeden z najlepiej punktujących żużlowców Ostrowa – Grzegorz Walasek.

Czy niemieckie Diabły przez kolejny sezon będą budować przewagę i odrabiać straty na domowym torze w Landshut? Czy też spadkowicze z PGE Ekstraligi lepiej odnajdą się w nieco innych warunkach? O tym przekonamy się już w niedzielę.

Reklamy

Decyzją Canal+ to spotkanie, jak i większość meczów rozgrywanych w niemieckim Landshut, nie będzie transmitowane. Zainteresowanym fanom czarnego sportu, pozostaje zatem śledzenie wyników w mediach. Sędzią zawodów będzie Tomasz Fiałkowski, komisarzem toru Krzysztof Okupski, a przewodniczącym jury Zbigniew Kuśnierski.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Martin Smoliński
11. Kim Nilsson
12. Lukas Baumann (U24)
13. Dimitri Bergé
14. Norick Blödorn
15. Erik Bachhuber

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
1. Oliver Berntzon
2. Matias Nielsen (U24)
3. Victor Palovaara
4. Grzegorz Walasek
5. Tobiasz Musielak
6. Jakub Krawczyk
7. Jakub Poczta
8. Francis Gusts

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. AC Landshut Devils – Facebook

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×