Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Pojedynek o 3 miejsce w tabeli. Trans MF Landshut Devils – Cellfast Wilki Krosno, czyli wyprawa licząca blisko 1000 kilometrów po cenne punkty krośnian!?

Landshut Devils

Autor: Wojciech Kamiński

Oceń Wpis

Pojedynek o 3 miejsce w tabeli. Trans MF Landshut Devils – Cellfast Wilki Krosno, czyli wyprawa licząca blisko 1000 kilometrów po cenne punkty krośnian!?

Drużynę z Krosna czeka wyprawa licząca blisko 1000 kilometrów, której meta znajduje się w bawarskim Landshut. W mieście znajdującym się niedaleko Monachium rozegrane zostanie zaległe spotkanie pomiędzy miejscową drużyną Trans MF Landshut Devils i Cellfast Wilkami Krosno. Poprzednie próby rozegrania tego meczu nie powiodły się z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na szczęście na piątkowy wieczór prognozy pogody nie przewidują opadów deszczu, w Landshut termometry mają wskazywać około 20 stopni, a niebo ma być delikatnie zachmurzone.

Aktualnie obydwie drużyny w tabeli dzielą tylko dwa punkty, krośnianie mają ich 12 i zajmują 3 miejsce a podopieczni Sławka Kryjoma z dorobkiem 10 punktów są na 5 miejscu. W pierwszym spotkaniu padł wynik 47:43 dla Cellfast Wilków Krosno, trzeba przyznać, że 4 punkty zaliczki przed wyjazdem na tak trudny teren jakim jest tor w Landshut to niezbyt dużo. Jeżeli gospodarzom uda się wygrać i zgarnąć punkt bonusowy, wskoczą oni na 3 miejsce w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Warto dodać, że drużyna Landshut jest beniaminkiem obecnych rozgrywek i do tej pory przegrała tylko jedno spotkanie w tym sezonie, w trzeciej kolejce z Stelmet Falubazem Zielona Góra.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Kim Nilsson
11. Michael Haertel
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Norick Bloedorn
15. Erik Bachhuber

Reklamy

Cellfast Wilki Krosno:
1. Rafał Karczmarz
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Tobiasz Musielak
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski
8. Kacper Szopa

Transmisja: Canal+Sport 5 i Canal+Online. Godzina: 19:30.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×