Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Która drużyna zbliży się do play-offów, czyli pojedynek Lokomotiv Daugavpils – Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Marcin Boroch

Która drużyna zbliży się do play-offów, czyli pojedynek Lokomotiv Daugavpils – Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

W 8. kolejce Krajowej Ligi Żużlowej dojdzie do ciekawie zapowiadającego się starcia, gdzie Optibet Lokomitiv Daugavpils podejmie u siebie OK Kolejarza Opole. Dla obu ekip jest to ważne starcie w kontekście walki o play-offy.

Dla obu ekip jest to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o fazę play-off. Zarówno Daugavpils, jak i Opole nie radzą sobie w tym sezonie zbytnio dobrze, o czym świadczy ich miejsce w ligowej tabeli.

Zespół z Łotwy w chwili obecnej zamyka ligową stawkę. Po 7 dotychczas przejechanych kolejkach zgromadzili na swoim koncie zaledwie 4 oczka. Mimo to na swoim bardzo wymagającym torze potrafią sprawić niejedną niespodziankę. Warto przypomnieć, że na ich ziemi uległ między innymi jeden z głównych kandydatów do awansu, czyli Ultrapur Start Gniezno (39:51). Rzutem na taśmę zwycięstwo wyrwała Unia Tarnów – 45:44, a przegrała również Polonia Piła – 36:54.

Nic dobrego nie można powiedzieć o formie wyjazdowej OK Kolejarza Opole. Opolanie jak dotąd nie wygrali żadnego spotkania w delegacji, co więcej, zdobywając na torze rywala najwięcej 37 oczek. Miało to miejsce 15 czerwca, gdy mierzyli się w Gnieźnie z miejscowym Startem.

Pierwszy pojedynek Lokomotivu z Kolejarzem zakończył się zwycięstwem polskiej drużyny – 48:42. Co ciekawie, Daugavpils ostatni raz pokonał rywala z Opola w 2022 roku. Wtedy wygrali u siebie 48:42, zaliczając po drodze cztery porażki i jeden remis.

OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS

9. Jevgenijs Kostigovs

10. Kasts Puodzuks

11. Daniils Kolodinskis

12.

13. Rene Bach

14. Artjoms Junho

15. Nikita Kaulins

16.

OK KOLEJARZ OPOLE

1. Mathias Thornblom

2. Stanisław Melnychuk

3. Kevin Juhl Pedersen

4. Lars Skupień

5. Robert Chmiel

6. Oskar Stępień

7. Jakub Fabisz

Żużel
Fot. Roman Biliński
Kolejarz Opole
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *