Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kto zastąpi Piotra Pawlickiego? Czy będzie to mistrz Wielkiej Brytanii juniorów!?

Piotr Pawlicki

Autor: Krzysztof Choroszy

Kto zastąpi Piotra Pawlickiego? Czy będzie to mistrz Wielkiej Brytanii juniorów!?

W obliczu ciężkiej kontuzji Piotra Pawlickiego, której doznał w niedzielnej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pile, Betard Sparta Wrocław ma problem. Wrocławianie muszą znaleźć zastępstwo za swojego kontuzjowanego zawodnika, a w podstawowym składzie nie posiadają ani jednego rezerwowego seniora. Sparta ma jednak kilka możliwości, aby zastąpić Pawlickiego.

Żużel. Liderzy wracają z medalami, zapowiedź 4. Rundy DPE 250cc

W przypadku ekipy z Wrocławia wyjściem może być sięgnięcie po któregoś z zawodników drużyny występującej w PGE Ekstralidze U-24, tak jak zrobił to Apator Toruń, sięgając po Emila Poertnera i Nicolaia Heiselberga. „Spartanie” mogliby skorzystać z Lukasa Fienhage, byłego mistrza świata na długim torze, lub Connora Baileya, który w ostatnim czasie został mistrzem Wielkiej Brytanii do lat 21, jednak żeby któryś z tych zawodników mógł pojawić się w piątkowym meczu w Lesznie, klub musiałby ich zarejestrować.

Szansa dla 20-letniego Baileya byłaby czymś wielkim dla młodego Brytyjczyka. Prezentuje się on dobrze w rozgrywkach U-24, a ostatni sukces w jego ojczyźnie tylko to potwierdza. Co prawda nie zastąpi on raczej Piotra Pawlickiego na jego poziomie, ale z zawodników, którzy mogliby pojechać, zasługuje na szansę najbardziej.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *