Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Krzysztof Kanclerz dementuje plotki: „Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przedstawione”

Krzysztof Kanclerz dementuje plotki: „Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przedstawione”

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Krzysztof Kanclerz dementuje plotki: „Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przedstawione”

W Wielkanocy Poniedziałek na stadionie w Bydgoszczy miał odbyć się mecz pomiędzy Polonią a Ostrowem Wielkopolskim. Spotkanie nie doszło do skutku, ale jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o jego odwołaniu w internecie pojawiły się informację sugerujące, że Polonia Bydgoszcz nie wykupiła ubezpieczenia na mecz. Tę plotkę zdementował dla nas menadżer zespołu Krzysztof Kanclerz.

Jakub Żak: Jak wyglądała sytuacja dotycząca ubezpieczenia na poniedziałkowy mecz z Polonią Bydgoszcz?

Krzysztof Kanclerz: “Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przedstawione Przewodniczącemu Jury Zbigniewowi Fiałkowskiemu. Sam byłem bardzo zdziwiony, gdy przeczytałem komentarze, że klub rzekomo nie ma ubezpieczenia. Nie wiem kto i w jakim celu rozpowszechnił tę nieprawdziwą informację. My jako klub przedstawiliśmy wszystkie niezbędne dokumenty, w tym ubezpieczenie”.

Reklamy

Dwa pierwsze mecze Polonii zostały odwołane, jakie są plany na najbliższe 2 tygodnie?

„Pierwszy mecz ligowy odjedziemy 19 kwietnia w poniedziałek z Unią Tarnów, która będzie miała wtedy za sobą 2 spotkania. My zamierzamy ostro trenować na własnym obiekcie. Trzeba też sobie zdać sprawę, że nasi żużlowcy startowali w Kryterium Asów i w dwóch sparingach z Toruniem. Do tego trenujemy po 2-3 razy w tygodniu, więc jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu”.

Ma Pan jakieś wnioski dotyczące sparingów i Kryterium?

“To była dla nas forma przygotowania do sezonu. Mecze ligowe wszystko zweryfikują. Wyniki naszych zawodników mówią same za siebie, każdy widział, jak pojechali. W bardzo dobrej dyspozycji od początku sezonu znajduje się Vadim Tarasenko. Swoje problemy miał Grzegorz Zengota, ale nie przywiązywałbym do tego większej wagi. On na razie testuje i dopasowuje ustawienia. Grzesiu zmienił od tego sezonu tunera na Ryszarda Kowalskiego i musi ten sprzęt dobrze dostroić, aby wszystko pasowało. Jest to zawodnik doświadczony, więc wie, w jakim kierunku iść. Dajcie mu spokojnie popracować, a wyniki przyjdą”.

Gdy Polonia Bydgoszcz brała udział w sparingach Josh Grajczonek brał udział w zawodach w Australii. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

“Jesteśmy z Joshem w stałym kontakcie, on zdaje sobie sprawę, że ruszyliśmy już z przygotowaniami do sezonu i mamy swoją żelazną piątkę (Tarasienko, Bellego, Lyager, Zengota i Gała). Na dzień dzisiejszy mamy podstawowy skład i to Josh musi udowodnić, że zasługuje, aby się w nim znaleźć. Poinformował nas, że w chwili obecnej ma problem, aby wydostać się z Australii ze względu na COVID, dlatego też nie uczestniczy w przygotowaniach zespołu do sezonu”.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Krzysztof Kanclerz dementuje plotki: "Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przedstawione" 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×