Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Turnieje Indywidualne

Kryterium Asów bez rosyjskich zawodników

Kryterium Asów

Autor: Jakub Żak

Kryterium Asów bez rosyjskich zawodników

Polonia Bydgoszcz na swojej stronie opublikowała oświadczenie dotyczące sytuacji w Ukrainie. W związku z agresją Rosji klub postanowił wykluczyć rosyjskich żużlowców z Kryterium Asów, oraz zawiesił kontrakt z jednym ze swoich zawodników.

Od jakiegoś czasu wojna ma wpływ również na sport żużlowy. Do tej pory odwołano już rundę Grand Prix w Togliatti, Włókniarz zawiesił współpracę z Maksimem Sirotkinem, a Unia Leszno zerwała umowę z Pawłem Nagibinem. Teraz na podobny ruch zdecydowała się Polonia Bydgoszcz.

Przede wszystkim wykluczono trzech rosyjskich zawodników z Kryterium Asów (Emila Sayfutdinowa, Artioma Łagutę i Romana Lachbaum). Turniej ma odbyć się w piątek 25 marca w Bydgoszczy, a nazwiska żużlowców, którzy zastąpią Rosjan na liście startowej, powinny być za niedługo opublikowane. Oprócz tego w sezonie 2022 w barwach Polonii nie wystartuje Roman Lachbaum, którego kontrakt został zawieszony przez klub.

„Sankcje muszą dotyczyć wszystkich, bo tylko wspólny nacisk w każdej dziedzinie życia może coś zmienić. Znam rosyjskich zawodników, rozumiem ich sytuację. Ale oni muszą zrozumieć nas. Jako Polacy mówimy stanowcze „nie” rosyjskiej napaści na Ukrainę. Jeśli będziemy solidarni i uparci, również w sporcie, we wszystkich dyscyplinach, to może w końcu rosyjskie społeczeństwo zacznie wywierać presję na swoje władze. Trzeba powstrzymać szaleństwo Putina” – czytamy w oświadczeniu Polonii Bydgoszcz.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

1 odpowiedź do “Kryterium Asów bez rosyjskich zawodników

  1. Zgadzam się z wykluczeniem wszystkich sportowców Rosji z międzynarodowych i pucharowych rozgrywek obojętnie pod jaka flagą. natomiast uważam że czy to Hokeiści , czy Koszykarze , Piłkarze , itp. powinni mieć możliwość startowania i pracy w ligach. Czemu winni są ludzie pracujący na zachodzie , w Polsce , Niemczech, Holandii itp od lat. Dlaczego mamy wykluczać ich z ich pracy. Wiem że mistrzowie świata , lub inni wiele zarabiający sobie poradzą ale ilu jest takich grających w niższych ligach za niewielkie pieniądze żyjąc w tych krajach od wielu lat z całymi rodzinami. Wykluczymy ich od zarabiania pieniędzy ale już kierowca , piekarz czy lekarz rosyjski może zarabiać. Nie róbmy absurdów i nie zachowujmy się tak samo jak …. Co teraz każdy Rosjanin to wróg ??? To też są zwykli ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *