Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kryterium Asów bez rosyjskich zawodników

Kryterium Asów

Kryterium Asów bez rosyjskich zawodników

Polonia Bydgoszcz na swojej stronie opublikowała oświadczenie dotyczące sytuacji w Ukrainie. W związku z agresją Rosji klub postanowił wykluczyć rosyjskich żużlowców z Kryterium Asów, oraz zawiesił kontrakt z jednym ze swoich zawodników.

Od jakiegoś czasu wojna ma wpływ również na sport żużlowy. Do tej pory odwołano już rundę Grand Prix w Togliatti, Włókniarz zawiesił współpracę z Maksimem Sirotkinem, a Unia Leszno zerwała umowę z Pawłem Nagibinem. Teraz na podobny ruch zdecydowała się Polonia Bydgoszcz.

Przede wszystkim wykluczono trzech rosyjskich zawodników z Kryterium Asów (Emila Sayfutdinowa, Artioma Łagutę i Romana Lachbaum). Turniej ma odbyć się w piątek 25 marca w Bydgoszczy, a nazwiska żużlowców, którzy zastąpią Rosjan na liście startowej, powinny być za niedługo opublikowane. Oprócz tego w sezonie 2022 w barwach Polonii nie wystartuje Roman Lachbaum, którego kontrakt został zawieszony przez klub.

„Sankcje muszą dotyczyć wszystkich, bo tylko wspólny nacisk w każdej dziedzinie życia może coś zmienić. Znam rosyjskich zawodników, rozumiem ich sytuację. Ale oni muszą zrozumieć nas. Jako Polacy mówimy stanowcze „nie” rosyjskiej napaści na Ukrainę. Jeśli będziemy solidarni i uparci, również w sporcie, we wszystkich dyscyplinach, to może w końcu rosyjskie społeczeństwo zacznie wywierać presję na swoje władze. Trzeba powstrzymać szaleństwo Putina” – czytamy w oświadczeniu Polonii Bydgoszcz.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś.
4 miesięcy temu

Zgadzam się z wykluczeniem wszystkich sportowców Rosji z międzynarodowych i pucharowych rozgrywek obojętnie pod jaka flagą. natomiast uważam że czy to Hokeiści , czy Koszykarze , Piłkarze , itp. powinni mieć możliwość startowania i pracy w ligach. Czemu winni są ludzie pracujący na zachodzie , w Polsce , Niemczech, Holandii itp od lat. Dlaczego mamy wykluczać ich z ich pracy. Wiem że mistrzowie świata , lub inni wiele zarabiający sobie poradzą ale ilu jest takich grających w niższych ligach za niewielkie pieniądze żyjąc w tych krajach od wielu lat z całymi rodzinami. Wykluczymy ich od zarabiania pieniędzy ale już kierowca , piekarz czy lekarz rosyjski może zarabiać. Nie róbmy absurdów i nie zachowujmy się tak samo jak …. Co teraz każdy Rosjanin to wróg ??? To też są zwykli ludzie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×