Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Kontuzja Taia Woffindena! Wielka Brytania bez swojego lidera w finale SoN 2022!

Kontuzja Taia Woffindena

Autor: Sebastian Krauz

Kontuzja Taia Woffindena! Wielka Brytania bez swojego lidera w finale SoN 2022!

To miał być historyczny dzień dla Brytyjskiego speedwaya. Reprezentacja Zjednoczonego Królestwa w finale Speedway of Nations 2022 w Vojens miała walczyć o obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Dziś okazało się, że te szanse bardzo poważnie zostały zniwelowane. Kontuzji nabawił się bowiem lider i kapitan reprezentacji, Tai Woffinden.

Taiski jeszcze wczoraj brał udział w sesji treningowej w której uczestniczyło jeszcze pięciu przedstawicieli innych nacji. Po treningu jednak, kapitan Brytyjczyków zaczął narzekać na ogromny ból pleców. Woffinden został natychmiast opatrzony przez służby medyczne. Następnie specjaliści z Centrum Medycznego Koldings Sygehus w Kolding, mieli ocenić czy będzie on zdolny żeby pojechać w dzisiejszym finale.

Po prześwtetielniu oraz pozostałych badaniach, okazało się, że występ Taiskiego jest wykluczony i Brytyjczycy będą musieli sobie radzić bez niego. Jak podają organizatorzy Speedway of Nations, kontuzja jest na tyle poważna, że niemal uniemożliwia Brytyjczykowi chodzenie.

To ogromny cios dla ekipy z Wysp Brytyjskich. W ubiegłym roku zdobyli oni po raz pierwszy złoto w SoN (który odbywał się na ich rodzimej ziemi – w Manchesterze) i w tym roku mieli chrapkę na obronę tytułu. Barw Wielkiej Brytani będą bronić Robert Lambert oraz Daniel Bewley. W parku maszyn będą do ich dyspozycji mechanicy Woffindena, o czym poinformował sam kapitan.

– Jest to naturalnie ogromny cios. Po pierwsze mamy nadzieję, że Tai będzie mógł odzyskać pełną sprawność tak szybko, jak to możliwe. Jednak Robert i Dan mają zadanie do wykonania i wiemy, że mogą wygrać Speedway of Nations – powiedział Szef zespołu Wielkiej Brytanii Olly Allen.

fot. Taylor Lanning

Nasi partnerzy

×