Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kontrowersje w meczu PSŻ-u Poznań z Orłem Łódź! Mateusz Dul dostał żółtą kartkę!

PSŻ-u Poznań

Autor: Redakcja

Kontrowersje w meczu PSŻ-u Poznań z Orłem Łódź! Mateusz Dul dostał żółtą kartkę!

Starcie #Orzechowa Osada PSŻ-u Poznań z H. Skrzydlewska Orłem Łódź było przez większość meczu kontrolowane przez gospodarzy. Choć łodzianie walczyli na Golęcinie z całych sił, nie zdołali pokonać rozpędzonego zespołu z Poznania. W ekipie prowadzonej przez Adama Skórnickiego pojawiła się jednak pewna nerwowość. W wyniku gestykulacji, żółtą kartkę otrzymał Mateusz Dul.

Gdzie oglądać Grand Prix w Gorzowie? Żużlowe transmisje w sobotę

Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce podczas biegu 12. Tuż po starcie Mateusz Dul najechał na swojego rywala, Bartosza Nowaka. W wyniku tego incydentu zawodnik gospodarzy doznał awarii motocykla, co zmusiło go do zakończenia wyścigu przedwcześnie. Po zakończeniu biegu, wyraźnie zdenerwowany Dul zaczął intensywnie gestykulować w stronę sędziego. Arbiter spotkania nie zwlekał z reakcją i ukarał zawodnika z Poznania żółtą kartką.

Chwilę później, w rozmowie z Łukaszem Benzem na antenie Canal+Sport 5, Mateusz Dul wyjaśnił, że jego złość wynikała z przekonania, iż winę za zdarzenie ponosił Bartosz Nowak. Dodatkowo, uszkodzenie silnika jego motocykla będzie kosztować go około 30 tysięcy złotych.

– Nie byłem w stanie kontynuować jazdy. Zawodnik włożył mi hak w mój łańcuch. Na początku miałem wrażenie, że mam złamaną nogę, ponieważ tak mocno mnie uderzył. Pan sędzia najwidoczniej tego nie zauważył, chciał się dowartościować i dał mi żółtą kartkę – mówił Dul.

– Koszt naprawy po tym zdarzeniu wynosi około 30 tysięcy złotych. Miałem nowy silnik w ramie, który teraz jest uszkodzony i do niczego się nie nadaje, bo łańcuch go zniszczył – dodał.

Ostatecznie PSŻ Poznań wygrał z Orłem Łódź wynikiem 51:39, zdobywając również punkt bonusowy za ten mecz. Mimo wyraźnej przewagi na torze, emocje i kontrowersje wokół sytuacji z biegu 12. pokazują, że w żużlu nie brakuje dramatyzmu zarówno na torze, jak i poza nim.

PSŻ Poznań
6da8af45 8909 4456 9724 6c099e0b2b97

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *