Przejdź do treści
Artykuły/Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kontrowersje w Częstochowie

Kontrowersje w Częstochowie

Autor: Redakcja

Kontrowersje w Częstochowie

Spotkanie Eltrox Włókniarza Częstochowa z MRGARDEN GKM Grudziądz zostało odwołane. Przez burzę, która przeszła nad stadionem krótko przed meczem zawodnicy zdążyli odjechać jedynie próbę toru.

Decyzja była szybka i nawet szef sędziów pan Leszek Demski wypowiedział się pozytywnie na temat postępowania arbitra. „Ruchy były szybkie i konkretne, co jest o tyle zrozumiałe, że nie mamy problemów z terminami.”

Postanowienia komentowane są jako słuszne, ale to ich okoliczności wywołują kontrowersje, a dokładniej bunt zawodników. Z parku maszyn można było usłyszeć na przykład, że kiedy sędzia włączy czas dwóch minut oni nie wyjadą.

Powody takiego zachowania wydają się logiczne – zdrowie żużlowców jest przecież najważniejsze. „Nie po to budowałem skład na sezon 2020, żeby w pierwszym meczu wysłać chłopaków na urazówkę” – tak sytuację komentował prezes Eltrox Włókniarza Michał Świącik.

Ostatecznie zawody przeniesiono na poniedziałek 15.06. Miejmy nadzieję, że pogoda zapewni dobre warunki do jazdy. Prognozy wyglądają jak najbardziej optymistycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×