Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kolejny zakaz stadionowy w PGE Ekstralidze

PGE Ekstralidze
Fot. Michał Szmyd

Autor: Paweł Płóciniak

Kolejny zakaz stadionowy w PGE Ekstralidze

Ponad dwa tygodnie temu ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmował na swoim torze KS Apator Toruń. Goście do połowy spotkania wydawało się, że nie zagrożenie prowadzą i dopiszą sobie dwa punkty do tabeli. Tak się jednak nie stało, grudziądzanie, stosując zastępstwo zawodnika za Jasona Doyle’a, w końcówce odrobili siedmiopunktową stratę i pokonali Apator 47:42.

Kiedy spotkanie drużynie z Torunia zaczęło wymykać się spod kontroli, kibice gości zaczęli rzucać przedmiotami czy także wyrywać krzesełka. Na chwilę nawet mecz został przerwany. Skutki tego zdarzenia można było zobaczyć na zdjęciach opublikowanych przez GKM Grudziądz na swoich mediach społecznościowych, na których widoczne są poniszczone siedzenia w sektorze gości.

Nie obyło się bez kary dla kibiców z Torunia po tym zamieszaniu. Komisja Orzekająca Ligi postanowiła ukarać kibiców Aniołów zakazem stadionowym na spotkanie w Lesznie 22 czerwca i nie będą mogli wspierać swojej drużyny. To już drugi taki przypadek w tym tygodniu, gdzie fani otrzymują zakaz wstępu na mecz. Wcześniej oberwało się kibicom właśnie z Leszna.

derby
Fot. Kazimierz Kożuch
Lubelski owal
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *