Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kolejny ważny mecz GKM-u! Czy Sparta poradzi sobie w Grudziądzu?

Kolejny ważny mecz GKM-u! Czy Sparta poradzi sobie w Grudziądzu?

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis
bstv 1536x162 3
Kolejny ważny mecz GKM-u! Czy Sparta poradzi sobie w Grudziądzu? 3

Kolejny ważny mecz GKM-u! Czy Sparta poradzi sobie w Grudziądzu?

W najbliższy piątek, po spowodowanej pogodą przerwie wraca najlepsza żużlowa liga świata, a jednym ze spotkań będzie starcie GKM-u Grudziądz i Sparty Wrocław. Pierwotnie ten mecz miał odbyć się na samym początku kwietnia, ale 3 pozytywne wyniki testów na koronawirusa w ekipie z Grudziądza przyczyniły się do przełożenia tego starcia, a teraz w końcu nadszedł czas, by nadrobić te zaległości.

Do tej pory obie drużyny odjechały po jednym meczu, ale różnica polega na tym, że Sparta swój mecz wygrała. Skład drużyny z Wrocławia wydaje się nieprawdopodobnie silny, a w pierwszym meczu jedynym zawodnikiem, który pojechał gorzej niż zwykle był Gleb Czugunow, ale jeden słabszy punkt przy tylu mocnych niewiele zmienia. Jak się można było spodziewać, trio Janowski, Woffinden i Artem jak na razie radzi sobie świetnie, w dobrej formie jest również Bewley i do tego dochodzą nieźli juniorzy. Sparta jest w tym roku jednym z głównych kandydatów do zdobycia tytułu i raczej żaden z zawodników nie bierze pod uwagę porażki. Warto też dodać, że Łaguta tor w Grudziądzu zna bardzo dobrze i w poprzednich latach rzadko dawał wyprzedzać się tam rywalom.

GKM jeszcze przed startem sezonu był typowany do spadku. Swój pierwszy mecz przegrali, ale to wciąż zbyt wcześnie, by ich skreślać. Na papierze są zdecydowanie słabsi, ale w takim meczu kluczowy może okazać się tor. W ostatnim czasie Grudziądz zaczął tracić miano twierdzy, ale to wciąż nie jest łatwy teren, a każdy z zawodników ma wiele do udowodnienia. Atutem gospodarzy może być również mniejsza presja i fakt, że ich pierwsza porażka była niższa, niż zakładano, co dobrze świadczy o drużynie. W dobrej formie są przede wszystkim Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki, ale nie bez znaczenia jest też fakt, że to zawodnicy GKM-u są lepiej rozjeżdżeni. W poprzedni weekend liga się nie odbyła, ale w trakcie tego tygodnia Pedersen i Bjerre startowali w lidze duńskiej i eliminacjach do GP, Pawlicki i Krakowiak jeździli w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, a Bartkowiak i Zieliński oprócz startów w IMP mają za sobą dwie rundy w DMPJ.

Zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa jest Sparta, ale GKM ma szansę namieszać i utrudnić zadanie gościom. W każdym razie dla obu ekip będzie to mecz wielkiej wagi, więc bez emocji i walki na łokcie na szczęście raczej się nie obędzie.

Składy awizowane:

Betard Sparta Wrocław

1. Daniel Bewley
2. Maciej Janowski
3. Gleb Czugunow
4. Artiom Łaguta
5. Tai Woffinden
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

ZOOlescz DPV Logistic GKM Grudziądz

9. Krzysztof Kasprzak
10. Kenneth Bjerre
11. Norbert Krakowiak
12. Przemysław Pawlicki
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Kolejny ważny mecz GKM-u! Czy Sparta poradzi sobie w Grudziądzu? 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×