Aktualności/Turnieje Indywidualne

Kolejny Turniej Zaplecza Kadry Juniorów za nami

Turniej

Autor: Łukasz Kolski

Juniorzy już po raz kolejny spotkali się by rywalizować między sobą w drugim już w tym sezonie Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Tym razem zawodnicy pod wodzą Rafała Dobruckiego spotkali się na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody wygrał Wiktor Przyjemski, któremu zabrakło jedynie jednego punktu do wywiezienia kompletu.

Zaplecze1

Obok Przyjemskiego na podium drugie miejsce zajął zawodnik Motoru Lublin, Wiktor Lampart, kolejno trzecie miejsce zajął Mateusz Świdnicki. Zawody przebiegały sprawnie, Zawodnicy gospodarzy mieli cały czas problem ze znalezieniem prędkości. Z pozytywnej strony pokazał się Kacper Grzelak, który w zastąpił nieobecnego w Ostrowie Michała Curzytka.

Zawody były zapowiedzią przez ściganiem w tegorocznym finale Srebrnego Kasku który odbędzie się w piątek 15 kwietnia ponownie na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Punktacja:

1. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 14 (3,3,2,3,3)
  2. Wiktor Lampart (Motor Lublin) – 13 (2,3,3,3,2)
  3. Mateusz Świdnicki (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,2,1,3,3)
  4. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 10 (3,3,0,1,3)
  5. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 9 (0,3,3,2,1)
  6. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów) – 8 (3,2,0,2,1)
  7. Oskar Paluch (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 8 (2,1,0,2,3)
  8. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) – 7 (2,d,2,3,w)
  9. Kacper Pludra (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 7 (1,2,3,1,0)
  10. Dawid Rempała (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 7 (2,2,1,1,1)
  11. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 6 (1,0,3,0,2)
  12. Krzysztof Lewandowski (For Nature Solutions Apator Toruń) – 6 (1,1,2,0,2)
  13. Mateusz Bartkowiak (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 5 (0,0,1,2,2)
  14. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 5 (1,0,2,1,1)
  15. Krzysztof Sadurski (Cellfast Wilki Krosno) – 2 (0,1,1,0,0)
  16. Denis Zieliński (For Nature Solutions Apator Toruń) – 1 (0,1,0,0,0)
  17. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 0 (0)

Miedzy seriami zawodów Zaplecza Kadry odbył się miniturniej  w kategorii 250cc. W którym wystąpiło czterech zawodników. Podczas jednego z biegów doszło do groźnie wyglądającego upadku miedzy Janem Przanowskim a Kevinem Małkiewicz, na szczęście oboje wstali i o własnych siłach wrócili do parku maszyn, obaj kontynuowali zawody. Po 4 biegach ogłoszono wyniki turnieju. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Arged Malesa Ostrów– Gracjan Szostak.