Żużel - Best Speedway Tv

Kolejarz Opole skompletował skład na sezon 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolejarz Opole skompletował skład na sezon 2023

Kolejarz Opole

Kolejarz Opole skompletował skład na sezon 2023

Kolejarz Opole w ostatnim dniu okienka transferowego zaprezentował skład, jaki udało mu się zbudować na sezon 2023. W klubie jest pojawiło się kilka nowych nazwisk, ale są też dobrze znani kibicom zawodnicy.

Klub już kilka tygodni temu informował, że umowy z klubem zdecydowali się przedłużyć trzej zawodnicy. Są nimi Oskar Polis (średnia biegopunktowa na poziomie 2,100 – trzeci wynik w 2 Lidze), Mathias Thoernblom (średnia biegopunktowa na poziomie 2,000- cztery mecze w 2 Lidze) i Esben Hjerrild (średnia biegopunktowa na poziomie 1,389- trzydziesty siódmy wynik w 2 Lidze). Każdy z nich sezon 2022 może zaliczyć do stosunkowo udanych, więc nie można się dziwić działaczom klubu z Opola, że zdecydowali się przedłużyć z nimi kontrakt.

Pierwszym nowym zawodnikiem w barwach Opolan jest Robert Chmiel, które przez ostatnie lata startował w barwach PSŻ-y Poznań, z którym w mijającym roku wywalczył nawet awans do eWinner 1 Ligi. Chmiel miał już kiedyś okazję do występu w Opolu bowiem w sezonie 2017 wystartował w Kolejarzu w charakterze „gościa”. W mijającym roku uzyskał średni,a biegopunktową na poziomie 1,556.

Trzeci zawodnik przedłużył umowę z Wolverhampton Wolves

Kolejarz Opole skompletował skład na sezon 2023

Nowymi twarzami w Opolu są także Adam Ellis i Filip Hjelmland. Pierwszy z nich w ubiegłym roku przeniósł się do Lokomotivu Daugavpils, gdzie chciał odbudować się po kontuzji i złapać równą formę. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem Brytyjczyk w sezonie 2022 był jedenastym najskuteczniejszym zawodnikiem w całej lidze i uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,966.

Filip Hjelmland natomiast do Opola przenosi się z Ostrowa Wielkopolskiego. W mijającym roku startował w barwach Arlet Malesy Ostrów w PGE Ekstralidze (pięć spotkań) i w rozgrywkach U-24 Ekstraligi (dziesięć spotkań). W PGE Ekstralidze uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 0,444, z kolei w rozgrywkach U24 1,412. Te drugie rozgrywki udało mu się nawet wygrać z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego.

Formację juniorską Kolejarza będą z kolei tworzyć wychowankowie tego klubu, czyli Oskar Stępień, Kacper Linek-Rekus oraz Jakub Fabisz. Kontrakt warszawski z Kolejarzem podpisał także Rune Holta.

Reklamy
Kolejarz Opole 2023:
 1. Oskar Polis
 2. Robert Chmiel
 3. Mathias Thoernblom
 4. Esben Hjerrild
 5. Adam Ellis
 6. Filip Hjelmland
 7. Oskar Stępień
 8. Kacper Linek-Rekus
 9. Jakub Fabisz

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Kolejarz Opole skompletował skład na sezon 2023

Zostaw komentarz

 • redakcja@bestspeedwaytv.pl
 • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×