Żużel - Best Speedway Tv

Kolejarz Opole pozyskał dwóch zagranicznych juniorów! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolejarz Opole pozyskał dwóch zagranicznych juniorów!

Kolejarz Opole

Kolejarz Opole pozyskał dwóch zagranicznych juniorów!

Okno transferowe zakończyło się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz klub z Opola ogłosił nazwiska zawodników pozyskanych 14 listopada. Mowa tu o dwóch zagranicznych juniorach, którzy wciąż nie mieli okazji zadebiutować w polskiej lidze.

Pierwszym z nich jest Jan Macek, który w przyszłym roku kończy 21 lat. Młody Czech regularnie ścigał się w rodzimej lidze w barwach Markety Praga. Wygrał również Indywidualne Mistrzostwa Czech Juniorów zostawiając za plecami Kvecha, czy Chlupaca. Kibice w Polsce mogą go kojarzyć przede wszystkim ze startu w finale DMŚJ w Bydgoszczy, gdzie zdobył 6 punktów w 4. biegach.

Oprócz Macka OK Bedmet sprowadził również Esbena Hjerrilda, który do tej pory ścigał się głównie na 2. i 3. poziomie rozgrywkowym w Danii. Prawie 20-letni Duńczyk po raz drugi dostał również powołanie do młodzieżowej reprezentacji Danii, a w ubiegłym sezonie reprezentował swój kraj w Mistrzostwach Europy Par U19 i startował w finale IMEJ, gdzie zajął 10. pozycję.

Oprócz Macka i Hjerrilda Kolejarz posiada jeszcze dwóch swoich juniorów (Oskar Stępień, Theo Johansson) i dwóch “gości” z Ostrowa (Jakub Krawczyk, Jakub Poczta). Kolejni zawodnicy konkretnie rozszerzyli formację młodzieżową Opolan, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na wyniki. Biorąc pod uwagę, że od przyszłego sezonu na pozycjach 6-7 i 14-15 może startować zaledwie jeden “gość”, warto posiadać szerokie grono zagranicznych juniorów, zwłaszcza że żaden z nich nie zadebiutował jeszcze w polskiej lidze i na ten moment ciężko powiedzieć, czego można się po nich spodziewać.

fot. Wojta-foto.cz, OK Bedmet Kolejarz Opole/Facebook

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
×