Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kolejarz Opole pozyskał dwóch zagranicznych juniorów!

Kolejarz Opole

Autor: Jakub Żak

Kolejarz Opole pozyskał dwóch zagranicznych juniorów!

Okno transferowe zakończyło się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz klub z Opola ogłosił nazwiska zawodników pozyskanych 14 listopada. Mowa tu o dwóch zagranicznych juniorach, którzy wciąż nie mieli okazji zadebiutować w polskiej lidze.

Pierwszym z nich jest Jan Macek, który w przyszłym roku kończy 21 lat. Młody Czech regularnie ścigał się w rodzimej lidze w barwach Markety Praga. Wygrał również Indywidualne Mistrzostwa Czech Juniorów zostawiając za plecami Kvecha, czy Chlupaca. Kibice w Polsce mogą go kojarzyć przede wszystkim ze startu w finale DMŚJ w Bydgoszczy, gdzie zdobył 6 punktów w 4. biegach.

Oprócz Macka OK Bedmet sprowadził również Esbena Hjerrilda, który do tej pory ścigał się głównie na 2. i 3. poziomie rozgrywkowym w Danii. Prawie 20-letni Duńczyk po raz drugi dostał również powołanie do młodzieżowej reprezentacji Danii, a w ubiegłym sezonie reprezentował swój kraj w Mistrzostwach Europy Par U19 i startował w finale IMEJ, gdzie zajął 10. pozycję.

Oprócz Macka i Hjerrilda Kolejarz posiada jeszcze dwóch swoich juniorów (Oskar Stępień, Theo Johansson) i dwóch “gości” z Ostrowa (Jakub Krawczyk, Jakub Poczta). Kolejni zawodnicy konkretnie rozszerzyli formację młodzieżową Opolan, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na wyniki. Biorąc pod uwagę, że od przyszłego sezonu na pozycjach 6-7 i 14-15 może startować zaledwie jeden “gość”, warto posiadać szerokie grono zagranicznych juniorów, zwłaszcza że żaden z nich nie zadebiutował jeszcze w polskiej lidze i na ten moment ciężko powiedzieć, czego można się po nich spodziewać.

fot. Wojta-foto.cz, OK Bedmet Kolejarz Opole/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×