Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Klasyk PGE Ekstraligi na zakończenie 12. rundy – zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

Ekstraligi

Autor: Bartosz Glapiak

Klasyk PGE Ekstraligi na zakończenie 12. rundy – zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

Dwunastą rundę najlepszej ligi żużlowej świata zakończy pojedynek dwóch mistrzów Polski z ubiegłych lat. FOGO Unia Leszno podejmie na własnym stadionie Betard Spartę Wrocław. W tej fazie sezonu każdy zdobyty punkt meczowy może być na wagę złota. Goście muszą oglądać się za siebie w walce o fazę play-off, a gospodarze mierzą jak najwyżej w tabeli.

Zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko. Tor w Lesznie sprzyja wielkiemu ściganiu, a starcia z wrocławianami zawsze wzbudzają w kibicach dodatkowe emocje. W pierwszym spotkaniu tych ekip na Stadionie Olimpijskim minimalnie lepsze okazały się Byki. Podopieczni Piotra Barona wygrali tamten mecz w stosunku 46:44. W niedzielnym rewanżu na Stadionie im. Alfreda Smoczyka oba zespoły będą miały zatem szansę na zgarnięcie pełnej puli.

Tabela PGE Ekstraligi w tej fazie sezonu odgrywa ważną rolę. Co prawda, awans sześciu drużyn zamiast czterech do play-off odbiera znaczną część emocji, jednak nie dla drużyn z dołu tabeli. Tam właśnie obecnie znajduje się Betard Sparta, a po piętach depcze im ZOOLeszcz GKM Grudziądz. Spartanie staną przed szansą odskoczenia rywalowi przed bezpośrednim starciem z nim w następnej rundzie. Osiągnięcie tego celu z pewnością nie będzie łatwe.

Po stronie gości wiele zależeć będzie od formy m.in. Taia Woffindena. Bez dwucyfrowej zdobyczy punktowej Brytyjczyka prawdopodobnie niemożliwa będzie wygrana z Fogo Unią na jej obiekcie. Znak zapytania stoi także przy nazwisku Daniela Bewleya. Rodak popularnego „Tajskiego” w ostatnim meczu PGE Ekstraligi Betard Sparty zaliczył niebezpieczny upadek, w którym nabawił się urazu.

Wśród leszczynian zabraknie Huberta Jabłońskiego, który w meczu U24 Ekstraligi doznał pęknięcia obojczyka. 16-latka zastąpi w składzie Antoni Mencel, który po raz kolejny w tym sezonie otrzyma szansę startu w zawodach ligowych. Pojedynki juniorów również będą kluczowe dla losów tej rywalizacji. Faworytami w tym starciu wydają się być Bartłomiej Kowalski i Michał Curzytek, jednak młode Byki pojadą na macierzystym torze i to będzie ich sporym atutem. W tym ostatnim spotkaniu na „Smoku” potrafili pokonać niezawodną parę młodzieżowców Motoru Lublin.

Czy Spartanie wyjdą z tarczą czy na tarczy z tego pojedynku? Kto poprawi swoją sytuację w tabeli PGE Ekstraligi? Początek spotkania w niedzielę o godzinie 19:15.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Gleb Czugunow
2. Mateusz Panicz
3. Tai Woffinden
4. Zastępstwo zawodnika
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Michał Curzytek
8.

Fogo Unia Leszno:
9. Jason Doyle
10. Piotr Pawlicki
11. David Bellego
12. Jaimon Lidsey
13. Janusz Kołodziej
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak
16.

fot. Bartek Glapiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *