Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Kim Nilsson nie wystąpi w Grand Prix Szwecji!

Kim Nilsson
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Krzysztof Choroszy

Kim Nilsson nie wystąpi w Grand Prix Szwecji!

Kim Nilsson zmaga się z kontuzją od 29 czerwca, kiedy to upadł w meczu ligi szwedzkiej. W wypadku najbardziej ucierpiały plecy Szweda, a on sam jest mocno poobijany. Dla uczestnika cyklu Grand Prix, który szykował się już do startu przed własną publicznością, oznacza to najgorsze.

Jason Doyle w Toruniu? “Ten mecz będzie jednocześnie przywitaniem Jasona Doyle’a ze swoim nowym klubem”

Włodarze SGP, jak i sam zawodnik, potwierdzili, że nie wystartuje on w turnieju, który odbędzie się na torze w Malili, a zastąpi go rezerwowy cyklu, Andrzej Lebiediew, a sam Łotysz jest zawodnikiem miejscowej drużyny. Nilsson miał jeszcze trenować w środę, ale ból kręgosłupa był na tyle silny, że podjął decyzję o wycofaniu z sobotnich zawodów w swoim ojczystym kraju.

Szwed teraz musi poddać się rehabilitacji, która według prognoz lekarzy ma wynieść od sześciu do ośmiu tygodni. Oznacza to, że zawodnik z kraju trzech koron powróci dopiero na rundę mistrzostw świata w Rydze. Pod dużym znakiem zapytania stanął również występ Nilssona w Drużynowym Pucharze Świata we Wrocławiu.

Żużlowiec na półmetku SGP zajmuje ostatnie miejsce wśród stałych uczestników, ale podczas Grand Prix Niemiec w Teterowie zaliczył świetne zawody, wjeżdżając do finału o ostatecznie, zajmując czwarte miejsce. Czy Kim Nilsson powtórzy swój wyczyn z niemieckiej rundy, przekonamy się w rundzie na torze w Rydze.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×