Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kibice Watahy wspierają swój klub i zbierają pieniądze na ewentualne kary za walkower!

Kibice Watahy

Kibice Watahy wspierają swój klub i zbierają pieniądze na ewentualne kary za walkower!

280800656 759501298372732 7526894714643610441 n
fot. Mateusz Biskup

Nie milkną echa tego co wydarzyło się w miniony weekend w Krośnie. W niedzielę miał odbyć się zaległy mecz 2 rundy rozgrywek eWinner 1 Ligi Żużlowej pomiędzy drużynami Cellfast Wilki Krosno a Stelmet Zielona Góra. Cała impreza zakończyła się wielkim skandalem po tym jak sędzia J. Najwer po niespotykanej dotąd na polskich torach żużlowych „śrubokrętowej próbie toru” stwierdził, że nawierzchnia jest nieregulaminowa i przyznał walkowera drużynie gości. Cała sprawa odbiła się szerokim echem w mediach. Żużlowa Polska, kibice, dziennikarze i eksperci głośno zastanawiają się, dlaczego nie pozwolono żadnej z drużyn wyjść na obchód toru ani wyjechać na jego próbę, a decydujący głos w tej sprawie miał wbijany w nawierzchnię śrubokręt.

Wobec kar finansowych grożących drużynie Cellfast Wilki Krosno nie pozostają obojętni kibice krośnieńskiej Watahy. Na portalu zrzutka.pl zorganizowali oni zbiórkę, którą nazwali „Zrzutka na śrubokręt” gdzie zbierane są fundusze na ewentualne przyszłe kary grożące Wilkom. Na dziś na koncie zbiórki jest ponad 10 000,00 zł a wpłaty można dokonać:

A tak swoją zbiórkę na portalu zrzutka.pl opisuje jej założyciel:

„Witam, jestem jednym z wielu kibiców Speedwaya. Od dzieciństwa kibicuje mojemu klubowi z Krosna. Po wielu latach doczekałem się czasów ze liczymy się w Polsce i mamy aspiracje do awansu do Ekstraligi. Niestety coraz częściej rzucane są nam kłody pod nogi. 15 maja doszło do absurdu i przyznano walkowera na rzecz przeciwnika tj. Falubaz Zielona Góra.

Wyrządzono dużą szkodę temu sportowi. Bez próby toru, teraz to sędzia i komisarz toru o wszystkim decyduje, zawodnicy nie mają nic do powiedzenia a śrubokręt decyduje o tym czy tor nadaje się do jazdy lub nie. Klubowi z Krosna grozi kara finansowa. Niech każdy wpłaci ile może, nie pozwólmy zniszczyć tego, co jest budowane. Niech wszyscy kibice speedwaya wiedzą, że najważniejsi są zawodnicy i kibice w tym sporcie”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×