Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności

Kibice w Szwecji wracają na trybuny!

Kibice w Szwecji wracają na trybuny!

Autor: Redakcja

Oceń Wpis
bstv
Kibice w Szwecji wracają na trybuny! 3

Kibice w Szwecji wracają na trybuny!

Wiele wskazuje na to, że na powrót kibiców na stadiony w Polsce będziemy musieli poczekać. Tymczasem w Szwecji Agencja Zdrowia Publicznego poinformowała, że powrót na trybuny u naszych północnych sąsiadów jest możliwy już w kwietniu. Później te informacje potwierdziła Minister Sportu, Amanda Lind pod warunkiem, że liczba zakażeń w tym kraju znacznie nie wzrośnie.

„Dla żużla to bardzo wyczekiwana wiadomość i coś, na co czekaliśmy od dawna. Choć przed nami długa droga i wiele jeszcze może się zdarzyć, satysfakcjonujące jest to, że rząd widzi, iż działacze sportowi są dobrze przygotowani do odpowiedzialnego przyjęcia kibiców na stadiony” – wypowiada się Mikael Holmstrand, wiceprezes i menedżer ds. mediów w Elitespeedway Sweden, na stronie elitspeedway.com

Wiadomo, że budżety klubów żużlowych opierają się głównie na wpływach z biletów, więc jest to bardzo dobra informacja dla klubów szczególnie, że w poprzednich latach kilka klubów w tym miało problemy z finansami.

„Praca została jednak wykonana i kluby są dobrze przygotowane do obsługi wszystkiego – parkingów, wejść, restauracji i trybun. Zawody żużlowe odbywają się na bardzo dużych obszarach i łatwo jest wprowadzić limity w konkretnych sektorach. Dodatkowo to sport, na który kibice nie udają się komunikacją miejską, tylko przyjeżdżają z miasta lub okolic prywatnymi samochodami lub ze swoimi bliskimi. Taki sposób oraz przebywanie na dużym obszarze, na świeżym powietrzu, nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wirusa” – kontynuuje Holmstrand.

Reklamy

W nadchodzącym sezonie Bauhaus-Ligan, który rozpocznie się 4. maja weźmie udział 9 zespołów. W ich składach znalazło się 17. polskich żużlowców, na czele z dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata – Bartoszem Zmarzlikiem.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Kibice w Szwecji wracają na trybuny! 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×