Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kibice Unii Leszno z zakazem stadionowym. Wszystko przez wydarzenia podczas meczu z Motorem

Kibice Unii Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Kibice Unii Leszno z zakazem stadionowym. Wszystko przez wydarzenia podczas meczu z Motorem

Już ponad dwa tygodnie temu Fogo Unia Leszno podejmowała u siebie Orlen Oil Motor Lublin. Jadący w osłabieniu leszczynianie mocno stawiali się „Koziołkom”, które nie były w stanie w pełni zdominować gospodarzy. Ostatecznie emocjonujący mecz skończył się wynikiem 40:50 na korzyść aktualnego Drużynowego Mistrza Polski. Samo starcie przyniosło również pewien incydent na trybunach.

Przed meczem wydawało się, że niepokonani mistrzowie Polski powinni spokojnie sięgnąć po wysokie zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, a leszczynianie pokazali ogromny charakter, walcząc z aktualnym liderem tabeli. Spotkanie przyniosło bardzo dużo emocji, których nie zabrakło również na trybunach.

W trakcie meczu kibice biało-niebieskich postanowili zerwać flagę przyjezdnych sympatyków z Lublina. Incydent nie umknął jednak władzom ligi, które postanowiły ukarać klub za zachowanie fanów. Komisja Orzekająca Ligi postanowiła, że kibice Unii otrzymali zakaz stadionowy i nie będą mogli wspierać swojej drużyny podczas najbliższego meczu wyjazdowego w Gorzowie Wielkopolskim, a także nałożyła na klub karę finansową.

Kibice gospodarzy w trakcie i po 15. biegu wdarli się do pasa bezpieczeństwa i zrywając flagę kibiców gości wywołali zamieszki przy sektorze kibiców gości – napisano w orzeczeniu KOL.

Zaległe wyjazdowe spotkanie Fogo Unii Leszno z Ebut.pl Stalą Gorzów zaplanowano na niedzielę. Rozpocząć ma się ono o godzinie 19:30, a transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Eleven Sports 1.

Rafał Okoniewski
Fot. Czarny Productions
Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×