Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Legendarna kolorystyka Stali Gorzów odsunięta. Czas na kopię Motoru Lublin

Stali Gorzów
Fot. David Stankiewicz

Autor: Krzysztof Choroszy

Legendarna kolorystyka Stali Gorzów odsunięta. Czas na kopię Motoru Lublin

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że w Stali Gorzów szykuje się wielka zmiana jeśli chodzi o kolorystykę kevlarów. Jak pisał w swoich mediach społecznościowych były prezes Stali, Ireneusz Maciej Zmora, słynna żółto-niebieska kolorystyka miała zniknąć po 16 latach. Wiele osób było ciekaw tych zmian. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jak mają wyglądać nowe kevlary gorzowian.

W czwartek zobaczyliśmy pierwsze zdjęcie nowych kombinezonów Stali. Jako pierwszy opublikował je w serwisie X Dawid Stankiewicz. Później kibicom na swoim Facebookowym profilu nowe „zbroje” Stalowców pokazał Zmora. Na fotografii możemy dostrzec, że zniknął całkowicie kolor żółty, a w kolorystyce dominuje ciemny niebieski. Inne elementy, jak loga sponsorów czy herb mają być koloru miedziany. Sam wzór jest rewolucją względem tego, w czym przez ostatnie lata ścigali się gorzowscy zawodnicy.

Można było się spodziewać, że zdjęcie nie umknie uwadze kibiców, którzy cały czas oczekują na początek sezonu żużlowego. Zdania odnośnie nowych strojów są mocno podzielone. Wiele fanów zwróciło uwagę na to, że tegoroczny kevlar Stali Gorzów bardzo mocno przypomina jeden z zeszłorocznych wzorów mistrza Polski, Motoru Lublin.

Stal Gorzów swój sezon PGE Ekstraligi rozpocznie 14 kwietnia, kiedy to na inaugurację pojadą u siebie w mocnym starciu z Apatorem Toruń. Wcześniej gorzowianie pojadą jeszcze w meczach towarzyskich, a część z zawodników ścigać się będzie również w Memoriale Edwarda Jancarza, który pod koniec marca odbędzie się na gorzowskim stadionie żużlowym. Jak Stal w nowych kevlarach zaprezentuje się w 2024 roku? Przekonamy się w trakcie rozgrywek, jednak w Gorzowie mają apetyt na to, aby powalczyć o najwyższe cele.

Gorzow 2
Fot. Paweł Wilczyński
350264782 770081934650429 2562744244730340627 n
Fot. Czarny Productions

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *