Żużel - Best Speedway Tv

Karty na SGP 2021 odsłonięte! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karty na SGP 2021 odsłonięte!

Karty na SGP 2021 odsłonięte!

Wczoraj zakończył się cykl SGP. Zwycięzcą drugi raz z rzędu został Bartosz Zmarzlik. Emocje powoli opadają, a my już znamy pełną obsadę przyszłorocznego cyklu.

Po zmianach w regulaminie, po sezonie 2020 jazdę w mistrzostwach ma zagwarantowaną najlepsza szóstka. W tym roku należą do niej: Zmarzlik, Woffinden, Lindgren, Janowski, Madsen i Doyle. Oprócz tego awans do cyklu otrzymuje Robert Lambert jako Mistrz Europy. Kolejną drogą kwalifikacji do walki o mistrzostwo świata było Grand Prix Challenge. Z tego turnieju awansowało 3 zawodników, był to Matej Zagar, który sezonu 2020 w SGP nie może zaliczyć do udanych, więc dzięki temu może w przyszłym roku się zrehabilitować. Na drugim miejscu za Słoweńcem uplasował się Oliver Berntzon, będzie to świeża krew w mistrzostwach świata. Na pewno wszystkie oczy będą na niego skierowane, bo zastanawiające jest to, co Szwed może pokazać i na co go stać. Ostatnie miejsce na podium w tych zawodach zajął Krzysztof Kasprzak, który wraca do SGP po dwóch sezonach przerwy. Będzie to trzeci i ostatni Polak, którego będziemy mogli oglądać w walce o Mistrza Świata 2021, ponieważ Patryk Dudek nie dostał szansy od władz cyklu i będzie musiał odpocząć od mistrzowskiego ścigania. Po słabszym sezonie w SGP 2020 zajął 12 miejsce. Jak widać władze tego cyklu postanowiły dać szansę komuś innemu. A mianowicie dziką kartę dostał Anders Thomsen, który zaliczył wyśmienity sezon w Ekstralidze. Teraz będziemy mogli oglądać jego jazdę wśród najlepszych żużlowców na świecie. Do grupy szczęśliwców z dzikimi kartami dołączyli również Artem Laguta, Emil Sayfutdinov, Martin Vaculik i Max Fricke. Cieszyli nas swoją jazdą w sezonie 2020 i oby to kontynuowali w przyszłym.

Cykl SGP jest najważniejszą żużlową imprezą. Każdy z żużlowców marzy by być najlepszym na świecie. Skład na sezon 2021 już znamy, teraz pozostaje czekać na emocję i walkę o ten prestiżowy tytuł.

fot. speedwayGP.com


Zostaw komentarz

0/100

×