Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Kai Huckenbeck: „Trudno powiedzieć, na co nas stać”

Kai Huckenbeck

Autor: Dawid Procajło

Kai Huckenbeck: „Trudno powiedzieć, na co nas stać”

W niedzielne popołudnie na poznańskim Golęcinie ekipa Trans MF Landshut Devils zainaugurowała tegoroczny sezon 1. Ligi Żużlowej spotkaniem z gospodarzami ebebe PSŻ Poznań. Mecz pomimo godzinnego opóźnienia spowodowanego pracami torowymi w newralgicznych miejscach, mógł podobać się kibicom przybyłym tego dnia na stadion. Gospodarze zwyciężyli to spotkanie 48:42 a jedną z przodujących postaci zespołu gości był Kai Huckenbeck legitymujący się w poprzednim roku czwartą najlepszą średnią biegową rozgrywek.
galeria 1 2
Kai Huckenbeck: „Trudno powiedzieć, na co nas stać” 3


Kai Huckenbeck tym meczem powrócił, po jakiego urazie nabawił się jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu. Pomimo długiej przerwy niemiecki zawodnik czuje się zadowolony ze swojego występu w Poznaniu. – Cieszę się, że w końcu pierwszy start w tym sezonie za nami, dla mnie to było aż siedem miesięcy przerwy. Wiadomo, powrót pierwszy raz po kontuzji nie należy do najłatwiejszych. Jestem zadowolony ze swojego dzisiejszego wyniku, mimo że mój występ nie był do końca perfekcyjny, straciliśmy jako drużyna sześć punktów, ale myślę, że jest to do odrobienia.

Wiele było również dyskusji na temat stanu poznańskiego toru, przez co rozpoczęcie zawodów zostało przesunięte o godzinę. – Tor był dzisiaj trochę bardziej przyczepniejszy, ale myślę, że nikomu on dzisiaj nie sprawiał większych problemów. Wszyscy startowali w tych samych warunkach, więc według mnie wszystko było w porządku.

Poznaliśmy godziny i plany transmisji telewizyjnych 5. kolejki niższych lig


Niemiec Kai Huckenbeck jak sam przyznaje mimo dobrego występu, nie ustrzegł się również błędów, szczególnie w końcowej fazie spotkania. – W ostatnim biegu popełniłem błąd na drugim łuku, wchodząc w niego za blisko krawężnika, a pozostała trójka zawodników mnie objechała po szerokiej części toru. Doświadczony zawodnik zapytany o oczekiwania drużyny na ten sezon, nie potrafi jednoznacznie wskazać, na co będzie stać bawarskie „Diabły”, natomiast z optymizmem patrzy w kwestii poprawy zeszłorocznego wyniku. – Zawsze jest trudno powiedzieć, na co nas stać, w pierwszej lidze jest wiele świetnych drużyn. Mam oczywiście nadzieję, że uda nam się utrzymać pozycję z poprzedniego sezonu. Pierwszym naszym celem powinny być półfinały, mamy podobny skład do ubiegłorocznego i w zasadzie jedynie na pozycji U-24 zaszła zmiana.

galeria 2 2
Kai Huckenbeck: „Trudno powiedzieć, na co nas stać” 4


Na koniec rozmowy Kai Huckenbeck zapytany o siłę poznańskiej drużyny przez pryzmat dzisiejszego spotkania, nie jest w stanie jednoznacznie określić jak mocna w tym roku będzie ekipa ebebe PSŻ Poznań. Dostrzega jednak w jej szeregach kilku naprawdę dobrych zawodników. – Trudno mi powiedzieć jak silna jest drużyna z Poznania, dzisiaj kilku chłopaków od nich było naprawdę szybkich a szczególnie Seifert-Salk był bardzo dobry, gratuluję im dzisiejszego zwycięstwa. Przypomnijmy, że powracający po kontuzji niemiecki zawodnik, legitymujący się czwartym indywidualnym wynikiem w sezonie 2022 w 1. Lidze Żużlowej, w tym spotkaniu zdobył dwanaście punktów w sześciu startach, notując przy tym dwie indywidualne wygrane.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *