Żużel - Best Speedway Tv

Kadra WTS na rozgrywki U24 Ekstraligi niemal kompletna | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Kadra WTS

Kadra WTS na rozgrywki U24 Ekstraligi niemal kompletna

Kadra WTS na rozgrywki U24 Ekstraligi niemal kompletna

WTS Sparta Wrocław poinformowała, że jest blisko skompletowania kadry zespołu na U24 Ekstraligę. Działacze klubu z Wrocławia za pośrednictwem swojej strony internetowej podali nazwiska zawodników, którzy w przyszłym roku będą startować w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

W sezonie 2022 w Polsce zainaugurowano rozgrywki U24 Ekstraligi. Wygrała je ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego, która sięgnęła tym samym po pierwszy, historyczny puchar. Ekipa z Wrocławia debiut w tych rozgrywkach również może zaliczyć do udanych. Ostatecznie WTS zajął trzecie miejsce w ligowej tabeli z 22 punktami na koncie, wygrywając 9 meczów i przegrywając 5.

Po zakończonym sezonie, działacze klubu z Wrocławia rozpoczęli kompletowanie kadry na sezon 2023. Jak czytamy w komunikacie klubu, podobnie jak w tegorocznych rozgrywkach, zespół będzie złożony z wychowanków WTS wspartych przez utalentowanych obcokrajowców.

Władysław Komarnicki: “Startują w polskiej lidze i będą chcieli wygrywać mecze u siebie. Nic więcej nie zrobią”

Kadra WTS na rozgrywki U24 Ekstraligi niemal kompletna

Kontrakty z klubem przedłużyli Mateusz Panicz, Dawid Rybak, Jakub Wiatrowski, Kacper Andrzejewski oraz Jaroslav Vanicek (Czechy). Nowymi zawodnikami w kadrze są natomiast Lukas Fienhage (Niemcy), Connor Bailey (Australia), Marius Nielsen (Duńczyk) oraz Nathan Ablitt (Brytyjczyk). Niewątpliwie największe oczekiwania kibice z Wrocławia mogą mieć wobec Niemca, który jest mistrzem świata na długim torze z 2020 roku.

Niepewna jest natomiast przyszłość Francisa Gustsa oraz Bartłomieja Kowalskiego. Wszystko przez limit średniej biegowej, który może obejmować żużlowców.

Na ten moment regulamin nie jest znany, przez co zarówno klub, jak i zawodnicy pozostają w zawieszeniu – czytamy w komunikacie klubu.

Reklamy

W kadrze WTS-u pozostają również Michał i Bartosz Curzytek, którzy podpisali z klubem kontrakty warszawskie.

Fot. Łukasz Wilk

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Kadra WTS na rozgrywki U24 Ekstraligi niemal kompletna

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×