Aktualności/Turnieje Drużynowe

Juniorzy Motoru Lublin triumfatorami MMPPK w Częstochowie! Relacja.

Juniorzy

Autor: Adrianna Simiela

W środę 25 sierpnia w Częstochowie odbył się finał MMPPK. Początkowo start zawodów zaplanowany był na 16:00, jednak przez opady został o godzinę opóźniony. Zwycięzcami byli zawodnicy Motoru Lublin, którzy zakończyli zmagania z dorobkiem 29 punktów.

Przedstawicielami najlepszej tego dnia drużyny byli Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak oraz Jan Młynarski. Ten ostatni nie miał szansy pokazania się na torze, ale jego koledzy doskonale dali sobie radę. Świetnie zaprezentował się Cierniak, młodzieżowiec Motoru ani razu nie zostal przewieziony przez przeciwników, co w rezultacie dało wynik 15 punktów z trzema bonusami. Jedno oczko i jeden bonus mniej uzbierał Lampart, ponieważ w ostatnim biegu przewiózł go Miśkowiak.

Srebrne medale wywalczyli właśnie gospodarze zawodów, czyli Bocar Włókniarz Częstochowa. Bardzo dobry występ zaliczył Jakub Miśkowiak zapisaując przy swoim nazwisku 14+1. Kiedy w ostatnim wyścigu wieczoru, a dokładniej w walce o złoto wygrał start, chwilę później wyprzedzili go pozostali zawodnicy, jednak Miśkowiak nie dał za wygraną i dowiózł do mety 2 oczka. Spore nieszczęście spotkało Mateusza Świdnickiego.

Początek startów miał rewelacyjny, ale w 18. biegu doszło do nieporozumienia pomiędzy Częstochowianami i zaliczając upadek został wykluczony. Wybity z rytmu nie przywiózł już punktu w finałowym wyścigu a jego dorobek zakończył się na 10 oczkach z dwa bonusami. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Unii Tarnów.  Dzięki 13 punktów, które przywiózł dla nich Dawid Rempała Tarnowianie jednym oczkiem przegonili juniorów Unii Leszno. Do łącznego dorobku 6 punktów dorzucił także Przemysław Konieczny.

Najsłabszym okazał się zespół z Grudziądza,  kontuzjowanych Bartkowiaka i Zielińskiego zastępowali Seweryn Orgacki z Wiktorem Rafalskim, jednak nie dali oni rady przeciwnikom. Ostatecznie na czwartej lokacie była wymieniona już wcześniej Unia Leszno, na piątej KS Toruń. Stawkę zamknęli młodzieżowcy GKM Grudziądz.