Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Młodzieżowcy Apatora Toruń zadowoleni ze współpracy z nowym szkoleniowcem

Apatora Toruń
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Paweł Płóciniak

Młodzieżowcy Apatora Toruń zadowoleni ze współpracy z nowym szkoleniowcem

W sparingowych spotkaniach toruńscy młodzieżowcy Krzysztof Lewandowski oraz Mateusz Affelt prezentowali się dużo lepiej niż w poprzednim sezonie. Jeśli przeniosą to na rozgrywki ligowe będą wartością dodaną w drużynie aktualnych brązowych medalistów.

Brazowi medaliści drużynowych mistrzostw Polski postanowili zachować parę juniorską z ubiegłego sezonu. Mateusz Affelt oraz Krzysztof Lewandowski będą przez minimum trzy kolejki podstawowymi młodzieżowcami Aniołów. Później do tej dwójki dojdzie utalentowany Antoni Kawczyński, który 29 kwietnia skończy szesnaście lat i będzie mógł startować w PGE Ekstralidze.

Apator odjechał aż pięć spotkań sparingowych na ten moment i w każdym Affelt i szczególnie Lewandowski prezentowali się dużo lepiej niż to bywało w poprzednich rozgrywkach. Być może jest to zasługa nowego szkoleniowca drużyny, którym jest Piotr Baron. Jeśli ta dyspozycja zostanie przeniesiona na PGE Ekstraligę, wyścig juniorski oraz reszta z udziałem zawodników do lat 21 nie będzie już słabą stroną zespołu.

– Przed wszystkim ta atmosfera w drużynie i takie prawdziwe wsparcie, które czujemy podczas treningów kiedy mamy jakikolwiek problem tak, że niekoniecznie gdzieś tam z tak powiem, w życiu zawodowym to wiemy, że zawsze możemy zgłosić się do trenera. Myślę, że to też dużo pewności siebie dało. – przyznał Krzysztof Lewandowski dla ekstraliga.pl

– Fajnie prowadzi treningi i idzie z nim normalnie porozmawiać, pośmiać się. Daje naprawdę fajną atmosferę w drużynie. – stwierdził Affelt.

Młodzieżowcy Apatora w pojedynkach kontrolnych pięciokrotnie rywalizowali w wyścigach juniorskich i trzykrotnie triumfowali 5:1, a dwukrotnie remisowali. Dwa z podwójnych zwycięstw miały miejsce z parą ligowego rywala z Zielonej Góry. Nie tylko punktowo widać różnicę u najmłodszych zawodników Aniołów, ale także w jeździe co sam powiedział Krzysztof Lewandowski w rozmowie z oficjalnym profilem PGE Ekstraligi w mediach społecznościowych.

– Ciężko mi powiedzieć, bo mamy tak naprawdę za sobą sparingi. Tak, że gdzieś tam jeszcze nie było tej presji ligowej, że tak powiem, ale na pewno czuję się swobodniej na motocyklu. Nie jeżdżę już gdzieś tam siłowo, tylko bardziej technicznie i że tak powiem w naszym slangu daje temu motocyklowi jechać przez co mi się jedzie łatwiej i szybciej. – powiedział Lewandowski.

FB IMG 1712831677831
Fot. Łukasz Wilk
Piotr Baron
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *