Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Junior Stali wypada do końca sezonu?! Czeka go dłuższa przerwa

Junior Stali
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Jakub Bielak

Junior Stali wypada do końca sezonu?! Czeka go dłuższa przerwa

Mateusz Bartkowiak zaliczył groźny upadek podczas wtorkowych zawodów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gorzowie. Niestety zawodnik od razu został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono dość poważny uraz, wykluczający go z jazdy w najbliższych kilku tygodniach.

Norbert Krakowiak wyląduje w Krośnie? Wszystko zależy od Poznania

20-latek zapoznał się z torem już w swoim pierwszym starcie, kiedy upadł na pierwszym łuku. Na torze się już nie pojawił i jasne stało się, że mógł nabawić się poważnego urazu. Badania niestety potwierdziły, że u młodego zawodnika Stali doszło do złamania.

Konkretnie mowa o złamanej łopatce. Oprócz tego u Bartkowiaka wykryto również wstrząs mózgu. Jak poinformował klub z Gorzowa, Mateusz Bartkowiak nadal przebywa w gorzowskim szpitalu, a w związku ze złamaną łopatką czeka go parę tygodni przerwy. Ile dokładnie? To ciężko stwierdzić. Wydaje się jednak, że w sierpniu zawodnika na torze nie zobaczymy.

Oznacza to, że miejsce w podstawowym składzie ebut.pl Stali Gorzów na dłużej zagrzeje Jakub Stojanowski. Rówieśnik Bartkowiaka pojechał już w niedzielnym meczu w Grudziądzu, gdzie zdobył jeden punkt.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *