Przejdź do treści
Aktualności

Jon Cook nie żyje. Zmarł mając zaledwie 55 lat

Jon Cook nie żyje. Zmarł mając zaledwie 55 lat

Autor: Redakcja

bs tv1
Jon Cook nie żyje. Zmarł mając zaledwie 55 lat 2

Jon Cook nie żyje. Zmarł mając zaledwie 55 lat

W wieku zaledwie 55 lat w poniedziałek odszedł od nas Jon Cook. Cook na przestrzeni ostatnich lat zarządzał takimi klubami jak Eastbourne Eagles i The Lakeside Hammers. Cook miał ogromny wpływ na rozwój żużla w Wielkiej Brytanii.

Cook który zawsze był szczery do bólu w swoich opiniach na temat sportu a zarazem pełen pomysłów. Notatki oraz wywiady Cooka zawsze były świetna lekturą, a swoją wielką pasją do czarnego sportu zarażał innych.

Z orłami z Eastbourne,Cook jako promotor wygrał dwa razy ligę w roku w 1995 oraz 2000 roku. W 2007 roku Jon przeszedł do drużyny z Lakeside i tam z drużyny z dołu tabeli zmienił na drużynę regularnie będącą w Play Off a w 2008 roku dojechał z nią do Grand Finału ligi, w Leakside Jon był aż do 2018 roku zanim drużyna znikła z mapy speedwaya.

Przez trzy lata Jon pełnił funkcję wiceprezesa British Speedway. To on odegrał kluczową role , by zawodnicy z niższych ligach mieli gwarantowane starty w rodzinnej lidze,co bez cienia wątpliwości przyczyniło się do rozwoju kilku karier.

fot. Twitter / Thurrock Hammers Ltd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *