Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jest nowy termin dla starcia Sparty z Włókniarzem. Kibice nie będą musieli długo czekać

Sparty
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Jest nowy termin dla starcia Sparty z Włókniarzem. Kibice nie będą musieli długo czekać

W ostatniej kolejce PGE Ekstraligi odbyły się trzy z czterech zaplanowanych na ten weekend meczów. Do skutku nie doszedł natomiast pierwszy z nich, który miał zostać rozegrany na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Tam miejscowa Betard Sparta Wrocław podejmowała Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Rywalizacje uniemożliwiły opady deszczu, które tego wieczora były obecne w stolicy Dolnego Śląska.

Wszyscy spodziewali się tego, że nowy termin dla tego spotkania zostanie ogłoszony w zbliżających się dniach. Dzisiaj Speedway Ekstraliga wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że starcie wrocławsko-częstochowskie będzie miało miejsce tydzień po pierwotnym terminie. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w nadchodzący piątek 28 czerwca. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30, a transmisje z tego meczu przeprowadzi Eleven Sports 1.

Starcie obu ekip może pokazać nam dużo w kontekście walki w PGE Ekstralidze. Oba zespoły zajmują bowiem miejsca trzecie i czwarte, ale mają taką samą liczbę dużych punktów na swoim koncie. W pierwszym meczu Włókniarza ze Spartą na torze w Częstochowie nie było zwycięzcy, a po świetnym powrocie wrocławian w biegach nominowanych spotkanie zakończyło się remisem. Zwycięzca piątkowego pojedynku dopisze więc na swoje konto również istotny punkt bonusowy.

gdzie oglądać sparta-włókniarz
Fot. Paweł WIlczyński
żużel na żywo
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *