Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

„Jest nazwisko nowego prezesa, tylko czy ta osoba będzie prawdziwym prezesem, czy tylko marionetką w rękach zarządu klubu to się okaże” – Paweł Jadach

„Jest nazwisko nowego prezesa, tylko czy ta osoba będzie prawdziwym prezesem, czy tylko marionetką w rękach zarządu klubu to się okaże” – Paweł Jadach

Autor: Aleksandra Gucia

bstv 1536x162 1

„Jest nazwisko nowego prezesa, tylko czy ta osoba będzie prawdziwym prezesem, czy tylko marionetką w rękach zarządu klubu to się okaże” – Paweł Jadach

W czwartkowy wieczór na kanale YOUTUBE odbył się magazyn BestSpeedwayTv. Gościem Krystiana Natońskiego był Paweł Jadach – osoba związana ze środowiskiem żużlowym w Tarnowie.

Fani Jaskółek są rozczarowani postawą swojej drużyny. Słaba dyspozycja żużlowców, pechowe kontuzje i problemy finansowe w klubie sprawiły, że w przyszłym sezonie zespół z Tarnowa będzie jeździć w drugiej lidze. Niestety, ale tak źle w tarnowskim żużlu nie było od lat. Jakie plany mają tarnowianie na jazdę w najniższej klasie rozgrywkowej?

Nieoficjalnie wiem, że Unia Tarnów na pewno chce wystartować w drugiej lidze i to jest raczej pewne. Mam kontakty z pewnymi zawodnikami, którzy dostali już propozycję na jazdę w drugiej lidze na przyszły sezon. Trudno jednak powiedzieć czy coś się buduje. Jestem osobą kontrowersyjną i zawsze mówię to co myślę więc powiem tak: źle dzieje się w Unii Tarnów. Jest nazwisko nowego prezesa, tylko czy ta osoba będzie prawdziwym prezesem, czy tylko marionetką w rękach zarządu klubu to się okaże — oznajmił Paweł Jadach.

Jaki będzie skład Unii Tarnów w przyszłym sezonie? Niestety, ale nie wygląda to optymistycznie. W klubie borykają się z problemami finansowymi, a wiadomo, że żaden zawodnik za darmo jeździć nie będzie.

Gorzej będzie z zawodnikami, bo trudno będzie im zaufać, bo wiem co się tam teraz dzieje. Wiem też, jakie jeszcze kwoty są nieuregulowane, więc wątpię, żeby jakikolwiek zawodnik chciał jeździć z tych zawodników. Najgorszą sytuację mają juniorzy, tak jak Przemek Konieczny, który w tym sezonie się cofnął. Pomagałem temu chłopakowi od strony marketingowej  i sponsorskiej i ogólnie starałem się pomagać. On może stracić najwięcej. Mam nadzieję, że Unia puści tego chłopaka, bo ma on propozycję z pierwszej ligi. On potrafi pojechać, tylko na czym on jechał w tym sezonie?

W zeszłym roku miał czwartą średnią jeśli chodzi o juniorów pierwszej ligi. On umie jeździć, ale jeśli w tym zespole nie ma wsparcia psychologa, a nie ma. To nie  oszukujmy się, im potrzebny jest psycholog w tej sytuacji, jaka ma tam miejsce. Sponsorzy też są wściekli, bo zapłacili za dwa gwiazdorskie kontrakty, pomogli też juniorom. Jako tarnowianin uważam, że ten klub powinien ogłosić upadłość, tym bardziej że w tym sezonie ma być przebudowany stadion. Mam nadzieję, że ktoś mnie usłyszy i zrobi przysługę Przemkowi, bo on jest uwiązany, kontraktem do końca wieku juniorskiego. Wiem, że za to co teraz powiem jutro będę shejtowany, ale mam nadzieję, że będzie upadłość, a nie starty w drugiej lidze – powiedział Paweł Jadach.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

1 odpowiedź do “„Jest nazwisko nowego prezesa, tylko czy ta osoba będzie prawdziwym prezesem, czy tylko marionetką w rękach zarządu klubu to się okaże” – Paweł Jadach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *