Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jerzy Kanclerz o swoich decyzjach w sprawie Rosjan.

Jerzy Kanclerz

Jerzy Kanclerz o swoich decyzjach w sprawie Rosjan.

Jerzy Kanclerz udzielił wywiadu dla portalu polskizuzel.pl, w którym przekazał co myśli o aktualnej sytuacji. Prezes Polonii Bydgoszcz jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnego stanowiska przez PZM, zarządził, że zarówno w drużynie ligowej jak i w obsadzie na Kryterium Asów nie ma miejsca dla rosyjskich zawodników.

„Wszystkie te decyzje podjąłem samodzielnie, bo uważałem od początku, że środowisko sportowe powinno być jednomyślne. Bardzo cenię Emila Sajfutinowa, Artioma Łagutę, Wadimo Tasienkę czy Romana Lachbauma, ale to jest czas, w którym musimy być solidarni”

Włodarz bydgoskiej Polonii powiedział również co przekazał Romanowi Lachbaumowi, który miał w tym sezonie reprezentować barwy drużyny z Bydgoszczy.

„Jesteś w tej chwili w Rosji, więc powinieneś wyjść na ulicę. Masz swoich znajomych, więc rozmawiaj z nimi i się przeciwstawcie. Jeśli będzie was z czasem więcej, to w końcu będzie efekt i do Putina zacznie docierać, że coś się dzieje. To się nigdy nie wydarzy, jeśli będziecie się chować po kątach”

Prezes dodał także, że nie ma do nikogo pretensji i wszystko rozumie ale zaznacza, że zawieszeni zawodnicy muszą pamiętać, że są narodem rosyjskim i nie może być żadnych wyjątków.

„Dla mnie nie było opcji, żeby poza Glebem Czugunow któryś z Rosjan startował w polskiej lidze. Rozwiązaniem nie było też szukanie furtek w postaci polskich licencji. My też ponosimy skutki tej wojny, więc trzeba ciągnąć wózek w tym samym kierunku” – przekazał na łamach polskizuzel.pl

fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×