Żużel - Best Speedway Tv

Jerzy Kanclerz o inauguracji eWinner 1. Ligi | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Jerzy Kanclerz

Jerzy Kanclerz o inauguracji eWinner 1. Ligi

Jerzy Kanclerz o inauguracji eWinner 1. Ligi

Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz przekazał swoje przemyślenia na temat pierwszej kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej.

“Czułem, że pojedziemy do Landshut, ale pozostałe pary są już dla lekkimi niespodziankami. Myślałem, że eWinner 1. Liga będzie się wzorować na tym, co z terminarzem zrobiła PGE Ekstraliga, która zadbała o wysoki poziom adrenaliny na inaugurację…” – przekazał Jerzy Kanclerz na łamach polskiżużel.pl

Jerzy Kanclerz argumentując przeczucia co do startu w Landshut powiedział, że start beniaminka rozgrywek u siebie na początku sezonu to coś normalnego i spodziewał się, że do Niemiec pojedzie ktoś z trójki Falubaz, Wilki, Polonia.

W dalszej części sternik Abramczyk Polonii odniósł się do pytania na temat specyficznego toru w Landshut.

“Osobiście byłem tam w 1997 roku. Odbyła się tam jedna z rund Grand Prix. Pamiętam tamtejszy tor, ale spodziewam się, że dla bydgoskich zawodników to będzie coś nowego…”

Jerzy Kanclerz spodziewa się wyrównanego spotkania, a wyjazd w pierwszej kolejce na ten trudny teren postrzega jako atut Polonii. Mówi, że dużo łatwiej może być “ugryźć” rywala na początku sezonu, kiedy ten nie będzie jeszcze dobrze rozjeżdżony na swoim torze.

Na koniec przekazuje swoje przewidywania co do wyników w pierwszej rundzie. Jako zdecydowanego faworyta stawia Falubaz w starciu z drużyną z Gniezna i wskazuje na zwycięstwo Orła w spotkaniu z ROW-em Rybnik, a jako najbardziej wyrównane zestawienie, w którym ciężko o wskazanie zwycięzcy typuje parę Gdańsk-Krosno.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

0/100

×