Żużel - Best Speedway Tv

Jerzy Kanclerz po spotkaniu w Bydgoszczy: "Żałujemy, że tak dobry mecz nie miał dla nas lepszego zakończenia" | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jerzy Kanclerz po spotkaniu w Bydgoszczy: “Żałujemy, że tak dobry mecz nie miał dla nas lepszego zakończenia”

Jerzy Kanclerz

Jerzy Kanclerz po spotkaniu w Bydgoszczy: “Żałujemy, że tak dobry mecz nie miał dla nas lepszego zakończenia”

Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz po przegranym meczu z Enea Falubazem Zielona Góra udzielił wywiadu dla Pomorska.pl, w którym ocenił postawę swojej drużyny.

Wybrzeże ma nowego juniora. To były mistrz Polski w miniżużlu

Mieliśmy wygraną na wyciągnięcie ręki. Szkoda, liczyliśmy choćby na minimalne zwycięstwo. Co prawda w rundzie zasadniczej przegrana nie jest końcem świata, ale zawsze nastawiamy się na wygraną. Z Falubazem taka wygrana byłaby cenna podwójnie – mówił Jerzy Kanclerz dla Pomorska.pl.

Przypomnijmy, iż zielonogórzanie pokonali Polonię Bydgoszcz 47:43. Prezes bydgoskiego klubu uważa, że zabrakło punktów Davida Bellego. – Gdyby był z nami Andreas Lyager, wynik mógłby być inny, ale prawda jest taka, że zabrakło punktów kilku zawodników. Przede wszystkim Davida Bellego, który znów zaliczył słabe spotkanie. Jego postawa daje nam do myślenia. Wiemy, że ma umiejętności, nie brakuje mu chęci, a mimo to wciąż coś nie gra. Rozmawiamy z nim, staramy się pomóc i gdy już widać, że coś drgnęło, jak w meczu z Ostrowem, przychodzi takie spotkanie jak z Falubazem. Wszyscy zastanawiamy się, co zrobić, żeby było lepiej – stwierdził prezes Polonii.

Jerzy Kanclerz bardzo pozytywnie ocenił występ Mateusza Szczepaniaka. Liczy również na lepszą jazdę wspomnianego Davida Bellego oraz Kennetha Bjerre. – Przed sezonem obu bardzo chciałem mieć w drużynie. Francuz miał za sobą rok w ekstralidze, Duńczyk znakomicie zakończył poprzedni sezon. Wierzyłem, że będą mocnymi punktami Polonii. Na razie nie idzie. Wierzę, że w końcu obaj “odpalą”, że wreszcie przyjdzie moment przełamania tak jak z Mateuszem Szczepaniakiem. Cieszę się, że Mateusz zaliczył takie zawody. To doda mu wiary w siebie – skomentował.

Enea Falubaz Zielona Góra jest niepokonany i po 11 kolejkach prowadzi w 1. Lidze Żużlowej. Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz zapowiada jednak, że jego drużyna nie złoży broni. Biorąc pod uwagę wyniki z tego sezonu, nasze szanse są małe. To jednak jest sport i nie poddamy się, dopóki jest szansa. Nasz cel się nie zmienia, mimo że poprzeczka wisi bardzo wysoko. Do play-off coraz mniej czasu, ale jeszcze nie wszystko stracone. Będziemy walczyć – podsumował Kanclerz dla Pomorska.pl.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Reklamy

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×