Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jarosław Hampel po niedzielnym meczu Motor Lublin – Stal Gorzów

Jarosław Hampel

Autor: Dominika Polesińska

Jarosław Hampel po niedzielnym meczu Motor Lublin – Stal Gorzów

W ubiegłą niedzielę, w ramach 14 kolejki PGE Ekstraligi, Motor Lublin rozgromił Stal Gorzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 59:31. Po meczu udało nam się zamienić kilka zdań z zawodnikiem lubelskiej drużyny – Jarosławem Hampelem.

Wygrana 59:31 dla Motoru Lublin. Niespodziewanie wysoki wynik. Jak Jarosław Hampel podsumowuje to spotkanie? – Bardzo udane dla nas, oczywiście. Fakt faktem, że gorzowianie jechali w dużym osłabieniu, ale dla nas to spotkanie było udane od samego początku. Do samego końca utrzymaliśmy się na prowadzeniu.

Mecz Motor Lublin – Stal Gorzów Jarosław Hampel zakończył z wynikiem 12 punktów z bonusem. Jak zawodnik ocenia swoją formę? – Myślę, że to dobry wynik. Oczywiście chciałbym i zrobię wszystko, żeby być takiej dyspozycji na tę najważniejszą okazję, czyli play-offy.

Podczas ostatniego biegu padła decyzja o zamianie i wykorzystaniu rezerwy. Za Jarosława Hampela pojechał Dominik Kubera. Czy to starszy kolega z drużyny oddał bieg, czy taka decyzja została podjęta przez sztab szkoleniowy? – Nie, to było ustalone wcześniej, żeby każdy pojeździł. – stwierdził zawodnik.

W fazie ćwierćfinałowej, 19 sierpnia, Motor Lublin zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Czy jest to dobry przeciwnik na pierwszą rundę, czy nie ma to kompletnie znaczenia? – Nie ma chyba złych ani dobrych przeciwników w fazie play-off. Trudno stwierdzić, kto może być tym zespołem, który jest praktycznie w gorszej dyspozycji albo i nie. W żużlu bywa tak, że zawodnicy, którzy gdzieś tam nie mają tej formy wypracowanej, nagle pojadą nieoczekiwanie dobrze. Tak bywa często, więc nie oglądamy się na to, z kim przyjdzie jechać, w tej pierwszej rundzie tylko szykujemy się solidnie do tego spotkania, do rywalizacji, żeby pojechać jak najlepiej.

fot. Speedway Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *