Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jarosław Hampel mówi o wielkiej formie. Zapowiada również rozwiązanie zagadki dot. swojej przyszłości

Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Jarosław Hampel mówi o wielkiej formie. Zapowiada również rozwiązanie zagadki dot. swojej przyszłości

Jarosław Hampel odjechał kapitalne zawody w sobotni wieczór w Częstochowie. Popularny „Mały” straci tylko jeden punkt na rywalu – przegrał w jednym z biegów z Leonem Madsenem. O 41-latku coraz głósniej mówi się, że jest wręcz specjalistą od fazy play-off.

Motor Lublin w świetnej formie vs. Włókniarz w kryzysie. Oceny pomeczowe

Żużlowiec Platinum Motoru Lublin był gościem Magazynu PGE Ekstraligi na antenie Canal+. Podczas kilkuminutowego połączenia Hampel opowiedział właśnie między innymi o tym, skąd bierze się jego świetna forma na kluczową fazę sezonu, kiedy drużyna walczy o medale.

Fajnie, że tak jest. Napędza mnie to zdecydowanie. Służy mi ta większa presja, bo ona jest zdecydowanie większa, to jest inny charakter tej rywalizacji. Mecz za mecz – w sensie mecz i rewanż. Nie ma miejsca na błędy albo jest to miejsce bardzo ograniczone. Sprzyja mi ta rywalizacja i ten wynik potrafię wieźć dobry.

Krzysztof Cegielski dopytał Hampela o kwestie sprzętu. Czy jedzie na jednym silniku, czy ma ich kilka i po prostu na każdym idzie świetnie.

Oczywiście to nastawienie musi być bojowe i bez tego nie ma jazdy. Przyznam szczerze, że popracowaliśmy ostatnio z Flemmingiem Graversenem nad moimi silnikami i ta praca została wykonana bardzo dobrze. Krótko przed tą fazą play-off miałem okazję potestować kilka nowych rzeczy, które widać, że się sprawdzają. Mnie też to ogromnie cieszy. – powiedział lider Motoru.

Jarosław Hampel został również zapytany o petycję, którą stworzyli kibice lubelskiego Motoru, którzy chcą, by doświadczony zawodnik pozostał w ich klubie. 41-latek przyznaje, że już niedługo wszyscy dowiemy się, gdzie będzie startować w sezonie 2024.

Słyszałem o petycji. Nie czuję się jak gwiazda rocka. Zobaczymy, co będzie, bo niedługo wszystko się wyjaśni.

Na pytanie, czy sam podpisałby petycję, a tym samym, czy jest chętny na pozostanie w Lublinie, Hampel odpowiedział wymijająco.

Cieszy mnie ogromnie ta petycja. To pokazuje, że kibice są cały czas ze swoją drużyną i za mną i ogromnie mnie to cieszy. – powiedział 41-latek niczym prawdziwy polityk. Nie możemy jednak mieć o to pretensji. Rozmowy trwają, a my ich wynik poznamy w odpowiednim czasie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *