Aktualności/Turnieje Indywidualne

Jakub Miśkowiak ponownie najlepszym juniorem w Polsce!

Jakub Miśkowiak

Autor: Jakub Żak

We wtorkowy wieczór na Arena zielona-energia.com odbył się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zwycięzcę wyłonił bieg finałowy, w którym wygrał Jakub Miśkowiak pokonując Wiktora Lamparta. Trzecią pozycję zajął natomiast Mateusz Świdnicki.

Po raz trzeci z rzędu na podium MIMP stanął popularny „Misiek”, który w 2019 wywalczył złoto, w 2020 srebro, a dziś ponownie zwyciężył w tym turnieju. Junior Włókniarza w Częstochowie przegrywał biegi tylko 2 razy, a ulegał Lampartowi i Cierniakowi. Rundę zasadniczą zakończył, mając na swoim koncie 13 punktów, czyli tyle samo, co wcześniej wspomniany Wiktor Lampart. W biegu dodatkowym wszystko rozstrzygnęło się na starcie i na pierwszym łuku, a na metę jako pierwszy przyjechał właśnie Miśkowiak, a zawodnik Motoru Lublin musiał zadowolić się srebrem.

Po dwóch seriach komplet punktów miał jedynie Mateusz Świdnicki, ale w swoim trzecim starcie przyjechał ostatni, co odebrało mu szansę na zwycięstwo. W kolejnych dwóch startach prezentował się jednak bardzo dobrze i udało mu się ostatecznie zając trzecią pozycję. Zaledwie punkt straty miał do niego Mateusz Cierniak, a kolejne miejsca zajęli Wiktor Jasiński i Michał Curzytek.

Świetnym występem zaskoczył Mateusz Dul, który był najlepszym młodzieżowcem spoza PGE Ekstraligi. Żużlowiec Orła Łódź zaczął średnio, ale wygrał ostatnie 2 starty, dzięki czemu zakończył rywalizację na 7. pozycji. Najmłodszym zawodnikiem w stawce był natomiast Damian Ratajczak, który pomimo mniejszego doświadczenia zakończył zawody z dorobkiem ośmiu punktów.