Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jak ten Apator jedzie?! 38 biegów bez zwycięstwa

Jak ten Apator jedzie?! 38 biegów bez zwycięstwa
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Jak ten Apator jedzie?! 38 biegów bez zwycięstwa

Ta statystyka wydaje się wręcz niemożliwa, ale jest prawdziwa. KS Apator Toruń nie wygrał drużynowo biegu przez ostatnie dwa i pół spotkania. Takich wyścigów uzbierało się już aż 38. Nawet najsłabsze drużyny w lidze co jakiś czas wygrywają biegi, Apator z kolei wpadł w kryzys niewytłumaczalny wręcz, nawet z perspektywy czysto statystycznej.

Wygranie drużynowo biegu w żużlu nie należy do najtrudniejszych zadań. Wszak wystarczy, by jeden z zawodników wygrał, a drugi przyjechał co najmniej na trzecim miejscu. Nawet w jednostronnych spotkaniach, nie jest niczym zaskakującym, gdy ta słabsza drużyna zdoła wygrać choć jeden wyścig. Tymczasem KS Apator Toruń nie dokonał tej sztuki podczas dwóch ostatnich spotkań: z ebut.pl Stalą Gorzów na własnym stadionie oraz z Fogo Unią Leszno na wyjeździe. Aby odnaleźć wygrany przez torunian bieg, należy cofnąć się do spotkania z Falubazem. Wówczas Robert Lambert i Patryk Dudek wygrali 4:2 z Piotrem Pawlickim i Oskarem Huryszem.

Przez dwa i pół spotkania drużyna posiadająca w składzie Emila Sajfutdinowa, Roberta Lamberta czy Patryka Dudka nie wygrała wyścigu drużynowo. To jest po prostu kompromitacja „Aniołów” i trzeba o tym jasno powiedzieć. Oczywiście seria koniec końców musi zostać przełamana, ale zawodnicy już niestety wpisali się do pamięci swoich kibiców. Środkowa faza sezonu w wykonaniu Apatora jest fatalna i powoli brakuje słów, by opisać ich poczynania. Nikt nie chce ujmować Fogo Unii Leszno, niemniej jednak drużyna z takimi nazwiskami, jak Apator, nie może pozwolić sobie na tak wyraźną przegraną z osłabionym wieloma kontuzjami rywalem.

Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle Apator wyjdzie z kryzysu. Kibice jednak muszą dostać jasny sygnał od swoich ulubieńców, że odcinają grubą kreską to, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach. Torunianie muszą wyjść na prostą i to jak najszybciej. Żarty się skończyły, play-offy przy takich wynikach mogą odjechać. Terminarz jednak nie sprzyja. Kolejny mecz to domowe starcie z Orlen Oil Motorem Lublin, gdzie o punkty będzie niesamowicie trudno.

448862567 875549214611581 5826864596582760189 n
Fot. Czarny Productions
Apator
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *