Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Hit transferowy w Landshut? Mają nowego zawodnika U24!

Hit transferowy

Autor: Bartosz Glapiak

Hit transferowy w Landshut? Mają nowego zawodnika U24!

Zespół Trans MF Lanshut Devils poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Kontrakt z beniaminkiem eWinner 1. Ligi podpisał tegoroczny wicemistrz świata juniorów – Mads Hansen. W zespole z Niemiec młody Duńczyk będzie pełnił rolę zawodnika do lat 24.

68751540 1920980631338270 8453570346719641600 n

W poprzednim sezonie Hansen występował w barwach OK Bedmet Kolejarza Opole i to właśnie z tą drużyną walczył o awans do wyższej klasy rozgrywkowej przeciwko Diabłom. Teraz jeden z najskuteczniejszych żużlowców 2. Ligi Żużlowej ubiegłego sezonu przenosi się na zaplecze PGE Ekstraligi z nową ekipą. W 2021 roku 21-latek uzyskał średnią punktów na bieg na poziomie 2,183, przez co uplasował się na szóstej pozycji pośród najskuteczniejszych zawodników rozgrywek. – Mads wciąż ma ogromny potencjał. Jest młody, głodny sukcesu i może też zająć pozycję U24. Dzięki jego zaangażowaniu uzyskujemy jeszcze wyższą jakość i jesteśmy dobrze przygotowani do przyszłych zadań – powiedział na łamach social mediów szef zespołu Trans MF Devils, Bernhard Muggenthaler.

– Myślę, że w Landshut najlepiej i spokojnie mogę się rozwijać. Klub działa profesjonalnie, środowisko pasuje i słyszysz tylko dobre rzeczy – oznajmił Duńczyk za pośrednictwem profilu społecznościowego klubu.

źródło: FB/ACLDevils fot.

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *