Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czas na hit siódmej kolejki PGE Ekstraligi. Czy Sparta Wrocław postraszy niepokonany Motor Lublin? [ZAPOWIEDŹ]

Sparta Wrocław
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Patrycja Kowalczuk

Czas na hit siódmej kolejki PGE Ekstraligi. Czy Sparta Wrocław postraszy niepokonany Motor Lublin? [ZAPOWIEDŹ]

W sezonie 2023 zmierzyli się ze sobą aż 4 razy. Spotkanie tych drużyn zawsze przynosi sporo emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Czy i tym razem tak będzie? Przekonamy się o tym już w tą niedzielę wieczorem (chyba że pogoda postanowi inaczej).

3x Motor i 1x Sparta – 2023 w pigułce

W zeszłym sezonie Motor Lublin i Sparta Wrocław walczyli ze sobą cztery razy, dwa spotkania w rundzie zasadniczej i dwa w finałach. Trzykrotnie górą była drużyna z Lublina, ale to właśnie Wrocław był jedyną drużyną, która pokonała Koziołków na ich własnej ziemi. To w sumie historyczne wydarzenie miało miejsce 27 kwietnia zeszłego roku. Mecz 1. kolejki, który był przekładany, przyniósł sporo emocji. Finalnie gościom udało się pokonać gospodarzy dwoma punktami. Zawodnicy w wywiadach pomeczowych zgodnie przyznawali, że za porażką stoi tor, który nie był „ich”. Jednak już kolejne spotkanie tych drużyn na torze w Lublinie zakończyło się wysoką wygraną Koziołków, którzy przed drugim finałem zapewnili sobie sporą zaliczkę punktową.

Lublin kocha żużel, ale żużel Lublina już nie

Orlen Oil Motor Lublin wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania i pewnie zajmuje pozycję lidera w tabeli. O ile same wygrane na pewno cieszą lubelskich kibiców, to same zawody już raczej nie. Każde tegoroczne spotkanie na Z5 kończyło się wysoką wygraną gospodarzy, a jedyną drużyną, która dobiła do 40 punktów był Falubaz. Dodatkowo wyniki do programu można wpisywać zasadniczo po przejechaniu pierwszego łuku, bo ściganie i walka praktycznie w Lublinie nie istnieją. Tę sytuację pięknie podsumował, podczas meczu z Zieloną Górą, na platformie X Krzysztof Lenarczyk: „Lublin kocha żużel. Ale żużel nie kocha Lublina. Ściganie jak zazwyczaj – zerowe”. Czy tym razem będzie inaczej i Sparta postawi się Motorowi? Czy w Lublinie w końcu będą emocje aż do ostatniego biegu?

Czy znaleźli patent na wyjazdy?

Betard Sparta Wrocław ma całkiem udany początek sezonu – cztery wygrane mecze, jeden remis i jedna porażka. Drużyna z Dolnego Śląska aktualnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli z 9 punktami na koncie. Jednak wszystkie wygrane spotkania Sparta rozegrała u siebie, wyjazdy już tak dobrze nie wyglądały. Pierwszy raz wrocławianie pojechali do Częstochowy, gdzie długo nie potrafili postawić się gospodarzom, ale finalnie udało się wyszarpać remis.

Kolejny raz żużlowcy Sparty pojechali do Torunia, a tam dostali srogie lanie od Aniołów. Torunianie wygrali to spotkanie 52:38. Wrocław miał dwie kolejki na odbudowanie się po tej porażce, w czym na pewno pomogły dwa spotkania rozgrywane u siebie (i dwie wysokie wygrane). Ale czy to wystarczy na lubelską drużynę? Czy Sparta znalazła to coś, co pomoże jej na wyjeździe?

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 2 czerwca o godzinie 19:15. Transmisję będzie można oglądać na Canal + Sport lub śledzić przebieg spotkania na naszej stronie. Zapraszamy!

Składy awizowane

Orlen Oil Motor Lublin:
9.Dominik Kubera
10.Mateusz Cierniak
11.Jack Holder
12.Fredrik Lindgren
13.Bartosz Zmarzlik
14.Wiktor Przyjemski
15.Bartosz Bańbor

Betard Sparta Wrocław:
1.Daniel Bewley
2.Tai Woffinden
3.Bartłomiej Kowalski
4.Artiom Łaguta
5.Maciej Janowski
6.Jakub Krawczyk
7.Marcel Kowolik

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch
439935873 7747393095298659 7531111316095892421 n
Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×