Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

HIT kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej – Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs ROW Rybnik

HIT kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej – Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs ROW Rybnik

Autor: Wojciech Kamiński

[su_heading size=”28″]HIT kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej – Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs ROW Rybnik[/su_heading]

W niedzielę o 13:00 na stadionie przy ulicy Sportowej w Bydgoszczy  zaryczą motocykle, ale czy na pewno? Niestety prognozy pogody na ten dzień są niekorzystne. Bardziej optymistyczne przewidywania zakładają przelotne opady deszczu, natomiast te pesymistyczne wskazują nawet na burze z piorunami. Włodarze bydgoskiego klubu zapewne bardzo dobrze przygotują tor, tak aby w razie ewentualnych komplikacji pogodowych można było go szybko doprowadzić do stanu “używalności”. Pozostaje nam trzymać kciuki aby pogoda okazała się łaskawa dla kibiców, którzy będą mieli okazję pierwszy raz w tym sezonie zasiąść na trybunach oraz zawodników, którzy na pewno są zdeterminowani i zmobilizowani aby odjechać zawody.

W awizowanym składzie rybnickiego zespołu nie doszło do żadnej roszady, trener Marek Cieślak ustawił zawodników tak samo jak to miało miejsce w meczu z Orłem. W Bydgoskim składzie doszło do rotacji  na poszczególnych pozycjach. W dalszym ciągu nie ma w składzie Adriana Gały, którego rehabilitacja przebiega pomyślnie. Zawodnik zaliczył już pierwsze treningowe kółka, jednak Prezes Jerzy Kanclerz podkreśla, że nie chciałby podobnej sytuacji do tej z Mateuszem Błażykowskim i dla niego najważniejsze jest aby zawodnik doszedł do pełni zdrowia i mógł pomagać drużynie w kolejnych meczach.

Dużym znakiem zapytania jest występ nowego nabytku Polonii – Jewgiewnija Sajdullina. Z uwagi na wyrównane składy seniorskie obydwu ekip, punkty zdobyte przez tego zawodnika mogą być kluczowe dla losów tego spotkania. Okazję do sprawdzenia jego umiejętności będziemy mieli w czwartym biegu. Co prawda pod numerem 10 w składzie widnieje Damian Stalkowski jednak możemy być niemal pewni, że to właśnie Rosjanin zastąpi go w tym i każdym kolejnym biegu. Jego przeciwnikami w tym wyścigu będą Rune Holta i Mateusz Tudzież.

Języczkiem uwagi może być występ juniorów, w DMPJ w Częstochowie, które odbyły się w tygodniu, zawodnicy z Rybnika zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko zawodnikom z drużyn ekstraligowych. Reprezentujący bydgoską Polonię Nikodem Bartoch startował w turnieju Nice Cup, w którym zajął czwarte miejsce. Marek Cieślak w wywiadzie dla polskizuzel.pl podkreślił, że jest to praktycznie ponowny start ligi dla wielu zawodników. Przerwa między meczami była długa i forma poszczególnych zawodników jest dużą niewiadomą. Jedno jest pewne, jeżeli mecz się odbędzie to emocji nie zabraknie i zobaczymy fantastyczne widowisko. 

Awizowane składy:

ROW Rybnik:

 1. Kacper Gomólski
 2. Siergiej Łogaczow
 3. Wiktor Trofimow jr
 4. Rune Holta
 5. Michael Jepsen Jensen
 6. Mateusz Tudzież
 7. Przemysław Giera

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

 1. David Bellego
 2. Damian Stalkowski
 3. Andreas Lyager
 4. Grzegorz Zengota
 5. Wadim Tarasenko
 6. Mateusz Błażykowski
 7. NIkodem Bartoch
 8. Jewgienij Sajdullin

Transmisja rozpoczyna się o 12:55 w nSport+.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *