Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Czas na hit 2. Ligi w Opolu!

hit 2. Ligi

Autor: Jakub Żak

Czas na hit 2. Ligi w Opolu!

Już w sobotę o 16 w ramach 6. kolejki 2. Ligi Żużlowej zmierzą się dwie niepokonane drużyny, czyli OK Bedmet Kolejarz Opole i Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Zespoły zajmują kolejno 1. i 2. miejsce w tabeli i do tej pory oba wygrały wszystkie swoje mecze i zgarnęły po jednym punkcie bonusowym.

Choć spotkanie zapowiada się wyrównanie, faworytem raczej będą gospodarze. Opolanie na papierze mają mocniejszy skład, ale przede wszystkim będą mieć atut własnego toru, na którym w tym sezonie jeżdżą wyjątkowo dobrze. Dodatkowo to właśnie drużyna z Opola ma zdecydowanie lepszy bilans punktowy, dzięki wielu bardzo wysokim wygranym.

Oczywiście wszystko rozstrzygnie się na torze i nikogo nie należy skreślać, a zwłaszcza zespołu, który wygrał 5 meczów z rzędu. „Niedźwiadki” nie były początkowo stawiane w roli faworyta ligi, ale świetna forma krajowych seniorów w połączeniu z mocną formacją juniorską dała znakomity efekt, dzięki czemu Kolejarz Rawicz ma aż 6 punktów przewagi nad 3. Landshut Davils, a ewentualna wygrana w Opolu pozwoli im zrównać się punktami z liderem.

Składy awizowane:

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (goście)

OK Bedmet Kolejarz Opole (gospodarze)

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *